10:04 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Rusijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

  "Jau nebegali sustoti". Ekspertas apie JAV "vizų karo" tęsinį

  © AFP 2019 / Mladen Antonov
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikos valdžia neišdavė vizų Rusijos Federacijos iždo delegacijai ir Užsienio reikalų ministerijos vadovui. Sputnik radijui ekspertas Dmitrijus Solonikovas papasakojo, ką, jo manymu, taip elgdamasis, nori pasiekti Vašingtonas

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. JAV vėl neišdavė vizų rusams. Šį kartą — Federalinio iždo delegacijos nariams ir Užsienio reikalų ministerijos Darbo su tautiečiais užsienyje departamento direktoriui Olegui Malginovui.

  Šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas Sputnik radijui pakomentavo situaciją, atkreipdamas dėmesį į Vašingtono norą "išstumti" Maskvą.

  "Žinoma, Rusija turėtų dalyvauti tarptautinėse konferencijose, kuriose svarstomas svarbus klausimas, kaip stebėti pasaulio kapitalo judėjimą. Tačiau Rusiją iš šio formato "išmeta". JAV turi tokią galimybę, jos yra įpratusios vadovauti pasauliniam procesui ir negali sustoti. Visi ten sako, kad nori kontaktų su Rusija, bet amerikiečių sąlygomis — kai tik Rusija pripažins JAV hegemoniją ir sutiks su visomis išdėstytomis sąlygomis, geri kontaktai tuoj pat užsimegztų..." — sakė Dmitrijus Solonikovas.

  Iždo delegacija turėjo gruodžio 3 dieną atvykti į Vašingtoną, kur ketino dalyvauti Tarptautinio audito profesijos reguliavimo instituto konferencijoje. O Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas turėjo dalyvauti Jaunimo forume Niujorke lapkričio 28–29 dienomis.

  Kaip pažymėjo Rusijos ambasada Vašingtone, JAV nuosekliai riboja Rusijos pareigūnų atvykimą ir kliudo svarbiausių derybų veiklai.

  Anksčiau JAV neišdavė vizų 18 Rusijos delegacijos nariams, ketinantiems dalyvauti kitoje JT Generalinės Asamblėjos sesijoje Niujorke, po kurios Maskva pareiškė apie Vašingtono sukeltą "vizų karą".

  Rusijos ambasada paragino Ameriką liautis "pilti žibalą" į priešiškumo ugnį ir vesti abiejų šalių santykius degradacijos, o ne normalizavimo link.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vašingtono sprendimas yra žiaurus JAV nepagarbos JT nariams pavyzdys. Savo ruožtu organizacija pažymėjo, kad turi bendrą su Maskva poziciją.

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija atsisakė išduoti vizas keliems Rusijos žurnalistams
  Ekspertas: JAV sąmoningai uždelsė vizų išdavimą Rusijos delegacijai į JT
  Rusijos URM dėl šalies delegatams neišduotų vizų pažadėjo JAV "staigmeną"
  JT generalinis sekretorius remia Rusiją po JAV atsisakymo išduoti vizas diplomatams
  Tegai:
  viza, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos