09:33 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  NATO vėliava, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas numatė didėjantį nesutarimą tarp NATO narių Rusijos klausimu

  © Flickr / Lithuanian Ministry of Foreign Affairs / tomas razmus
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos ambasadorius JK Andrejaus Kelino, nepaisant nesutarimų daugeliu klausimų, Rusija ragina NATO peržiūrėti esamus santykius

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Nesutarimai tarp NATO šalių Rusijos klausimu ir toliau stiprės, sakė "Valdai" klubo ekspertas, Trento universiteto Tarptautinių studijų mokyklos Sociologijos katedros docentas Vincentas Della Sala.

  "NATO iš tikrųjų taip ir nenusprendė iki galo, ką daryti Rusijos atžvilgiu, ypač atsižvelgiant į skirtingą aljanso požiūrį į Rusijos Federacijos vaidmenį tarptautinėje arenoje. Neseniai į NATO įstojusios Rytų ir Vidurio Europos šalys yra tvirtai įsitikinusios, kad aljansas turėtų nerimauti, visų pirma, dėl Rusijos grėsmės. Jos nori aiškaus įsipareigojimo, kad kilus kariniam konfliktui su Rusija, NATO taikys 5 straipsnį [dėl kolektyvinės gynybos — Sputnik]", — sakė jis interviu RIA Novosti.

  Taip pat ekspertas sako, kad tokios šalys kaip Prancūzija ir Italija mano, jog aljansui reikia atviresnių santykių su Rusija ir kad reikia ieškoti bendradarbiavimo sričių, pavyzdžiui, kova su tarptautiniu terorizmu.

  "Abi diskusijų NATO viduje pusės viena kitai kelia didelių įtarimų. Tie, kurie Rusijos atžvilgiu nusiteikę atvirai, mano, kad atskiros Rytų Europos valstybės savo agresyviu tonu stiprina įtampą be jokio reikalo. Tuo tarpu pastarosios mano, kad Vakarų Europos šalys nepakankamai atsižvelgia į saugumo klausimus ir yra nepatikimos partnerės. Neapibrėžta JAV pozicija Rusijos atžvilgiu reiškia, kad ši įtampa ir toliau didins abipusį įtarimą aljanso viduje ir su Rusija", — apibendrino Sala.

  Nepaisant nesutarimų daugeliu klausimų, Rusija ragina NATO peržiūrėti esamus santykius. Apie tai interviu britų kanalui "Channel 4" pirmadienį sakė Rusijos ambasadorius JK Andrejus Kelinas. NATO viršūnių susitikimo išvakarėse Rusijos diplomatinės atstovybės vadovas pabrėžė, kad žodžiai apie Rusijos keliamą grėsmę yra savotiškai "netikri", nes Rusijos Federacija net nedidina savo karinių pajėgų prie Vakarų šalių sienų. Tačiau Maskva atidžiai stebi ir reaguoja į Šiaurės Atlanto aljanso veiksmus.

  Dar šia tema

  NATO nelaiko Rusijos prieše, pareiškė Stoltenbergas
  Trampas: niekam taip nereikia NATO, kaip Prancūzijai
  Protingas Karoblis prieš kvailus lietuvius. Su kuo iš tikrųjų "kovoja" Vilnius
  Tegai:
  santykiai su Rusija, NATO

  Svarbiausios temos