21:02 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Vokietijos vyriausybė gali taikyti sankcijas Maskvai, jei atsiras įrodymų, kad ji yra susijusi su Gruzijos piliečio nužudymu Berlyne

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė du Rusijos ambasadoje Berlyne dirbusius diplomatus persona non grata, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė gali taikyti diplomatines ar kitokias sankcijas Maskvai, jei atsiras įrodymų, kad ji yra susijusi su Gruzijos piliečio nužudymu Berlyne šią vasarą.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas ne kartą neigė ryšį tarp žmogžudystės Vokietijos sostinėje ir "oficialios Rusijos".

  Kas nutiko Berlyne

  Vasaros pabaigoje nenustatytas asmuo nušovė 40-metį Gruzijos pilietį. Po kelių dienų policija sulaikė 49 metų rusą. Prokuratūra teigė, kad jis su savimi turėjo nužudyme naudotą ginklą.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Kaip pranešė "Spiegel", tyrimas vykdomas visomis kryptimis, tačiau labiausiai tikėtinu laikomas "užsakyto nužudymo" scenarijus. Buvo pabrėžta, kad užsakovu galėjo būti tiek nusikalstamo pasaulio atstovai, tiek užsienio valstybės žvalgyba.

  Rugpjūčio 30 dieną tas pats leidinys paskelbė straipsnį apie tai, kad įtariamasis gali būti Rusijos specialiųjų tarnybų agentas. Straipsnio autoriai padarė šią išvadą remdamiesi tuo, kad įtariamojo vardo, pateikto dokumentuose vizai gauti, pagal jų versiją, nėra Rusijos duomenų bankuose, o jo paso numeris nurodo Vidaus reikalų ministeriją, kuri "jau buvo išdavusi dokumentus GRU karinės žvalgybos pareigūnams".

  Vokietijos vyriausybės atstovas Štefenas Zeibertas teigė, kad valdžia "atkreipė dėmesį į žiniasklaidos pranešimus".

  Dar šia tema

  Vokietija abejoja pagalba Kijevui dėl pozicijos "Nord Stream-2" atžvilgiu
  Ekspertai pakomentavo Kijevo kišimosi į JAV rinkimus teoriją
  Tegai:
  Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos