15:45 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Savo "Twitter" paskyroje ekologijos aktyvistė rašė, jog jaučia didžiulę garbę, laimėdama šią premiją

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Švedijos moksleivei Gretai Thunberg, kuri visame pasaulyje išgarsėjo kaip ekologijos aktyvistė, suteikta 2019 metų "Right Livelihood Award" premija, kuri skiriama už veiklą aplinkos apsaugos ir žmogaus teisių srityje ir dažnai vadinama alternatyvia Nobelio premija, praneša RIA Novosti.

  "Man šiandien yra neįtikėtina garbė gauti šį apdovanojimą. Mintimis aš esu su jumis ten, Stokholme!" — savo "Twitter" paskyroje parašė aktyvistė.

  Kaip rašoma apdovanojimo tinklalapyje, šių metų laureatai, be Thunberg, yra žmogaus teisių aktyvistė iš Vakarų Sacharos Aminatu Haidar, Kinijos advokatė Guo Jianmei ir janomamių genties Brazilijoje lyderis Davi Kopenawa.

  2018 metais Thunberg, užuot ėjusi į mokyklą mokytis, pradėjo kreiptis į Švedijos Parlamentą su reikalavimais sustiprinti kovos su klimato kaita priemones. 

  Jos iniciatyva peraugo į tarptautinį klimato judėjimą "Fridays For Future" ("Penktadieniai už ateitį").

  Thunberg kalbėjo JT, kur apkaltino pasaulio vadovus melu ir "vaikystės vagyste".

  Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos išvadoje teigiama, kad žmonija turi žymiai sumažinti išmetamo CO2 kiekį, kad būtų išvengta klimato atšilimo daugiau nei 1,5 laipsnio. Tačiau iki šiol tik 12 šalių oficialiai patvirtino savo įsipareigojimus sumažinti išmetamus teršalus.

  Aktyvistė neseniai buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

  Vaikystėje Gretai Thunberg buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir selektyvusis mutizmas.

  Dar šia tema

  Greta Thunberg išleido naują knygą
  Greta Thunberg paskelbė karą baltaodžiams vyrams
  Tegai:
  Nobelio premija, Greta Tunberg

  Svarbiausios temos