14:41 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos deputatas teigė, kad Vokietijos valdžios institucijų veiksmai gali itin pabloginti abiejų šalių santykius

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Rusijos diplomatų išsiuntimas iš Vokietijos atneš "tamsą", RT sakė Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švitkinas.

  Anksčiau Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė persona non grata du Rusijos ambasados Berlyne darbuotojus, tariamai susijusius su Gruzijos piliečio nužudymo tyrimu. Rugpjūčio pabaigoje nežinomas asmuo nušovė vyrą Moabito rajone. Prokuratūra Vokietijos sostinėje vėliau pranešė, kad 49 metų Rusijos pilietis buvo sulaikytas įtariant nužudymu.

  "Žinoma, visa tai gali sukelti tik destruktyvius santykius. Ambasadų darbuotojų išsiuntimas iš šalies be tinkamo argumento ir remiantis tam tikru mastu pateiktu pretekstu gali sukelti diplomatinį skandalą", — teigė parlamentaras.

  Tačiau, jo nuomone, vokiečių tauta yra geranoriška rusų atžvilgiu.

  Savo ruožtu Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa interviu RIA Novosti pabrėžė, kad kaltinimams reikalingi įrodymai. Pasak deputato, Vokietijoje yra "tam tikrų asmenų", kurie bando sugadinti šios šalies santykius su Rusija.

  Nėra įrodymų apie Rusijos valstybinių struktūrų dalyvavimą Gruzijos piliečio nužudymo byloje, teigė ir Rusijos ambasadorius Berlyne Sergejus Nečajevas.

  Situacija taip pat buvo komentuojama Federacijos Taryboje. Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Andrejus Klimovas pažymėjo, kad Maskva turi visas priežastis atsakyti tuo pačiu, jei išsiųsti ambasados darbuotojai yra diplomatai, o ne techniniai darbuotojai.

  Tegai:
  nužudymas, Gruzija, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos