23:05 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vaizdo įrašų agentūros darbuotojas buvo sulaikytas žiniasklaidos centre dėl nepagrįstų "įtarimų terorizmu", jo akreditacija buvo panaikinta

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Naujienų agentūros RT prodiuseris NATO viršūnių susitikimo metu buvo sulaikytas, apieškomas ir tardomas, praneša RT.

  Akredituotas prodiuseris atvyko į žiniasklaidos centrą gauti ženklelio. Jo buvo paprašyta palaukti, o paskui į jį kreipėsi civiliais drabužiais vilkintis vyras, parodė savo policininko pažymėjimą ir paprašė kolegų palaukti.

  "Prieina keli policininkai, prašo parodyti dokumentus ir paaiškinti, ką aš čia darau. Aš sakau, kad esu žurnalistas ir laukiu akreditacijos patvirtinimo. Rodau pasą, žurnalisto pažymėjimą ir akreditacijos patvirtinimo laišką. Jie man sako, kad esu sulaikytas dėl įtarimų terorizmu, jie apieško mane ir mano daiktus", — pasakojo "Ruptly" darbuotojas.

  Policija taip pat teigė, kad prodiuserio akreditacija buvo panaikinta. Kai "Ruptly" darbuotojas bandė įrodyti, kad jie klydo, policija nesiklausė. Po kelių minučių policija prodiuserį išleido.

  "Ruptly" išsiuntė oficialų prašymą į Šiaurės Atlantą, tačiau dar negavo atsakymo.

  Tarptautinės naujienų agentūros "Rossija segodnia" ir naujienų agentūros Sputnik vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pakomentavo situaciją savo "Telegram" kanale.

  "Mūsų agentūros "Ruptly" prodiuseris, akredituotas į NATO viršūnių susitikimą Londone, buvo sulaikytas policijos viršūnių susitikime. Jie apieškojo, tardė, tikrino visus žurnalistinius dokumentus ir sakė, kad jo akreditacija panaikinta. Pagal įstatymą — dėmesio! — apie terorizmą. NATO dar negavo mūsų prašymo. Nežinau, kaip viskas vyksta tarp pačių NATO narių, bet mes nesamdome teroristų", — rašė Simonian.

  Tai nėra pirmas Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejis JK.

  Liepos mėnesį Sputnik korespondentas nebuvo įleistas į pasaulinę žiniasklaidos laisvės konferenciją (angl. Global Conference for Media Freedom), kuri vyko Londone. Žurnalistas telefonu susisiekė su akreditacijos komanda, tačiau priežastis, kodėl jo paraiška buvo atmesta, nebuvo paaiškinta.

  Anksčiau Simonian pranešė, kad RT taip pat nebuvo leista akredituoti konferencijos — buvo paaiškinta, kad trūksta laisvų vietų. Rusijos ambasada Londone tokį sprendimą vadino Britanijos užsienio reikalų ministerijos vykdoma diskriminacija.

  Tegai:
  terorizmas, teroristas, diskriminacija, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos