01:57 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vienintelis klausimas, kuriame gali būti konkretus progresas, — tai dujų klausimas, mano ekspertas Igoris Delanoe

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimas Paryžiuje parodys, kaip Rusija ir Ukraina yra pasirengusios taikai, tačiau mažai tikėtina, kad šiame etape pavyks išspręsti Donbaso konfliktą, sakė Prancūzijos ir Rusijos analitinio centro "Observo" vadovo pavaduotojas Igoris Delanoe RIA Novosti.

  Aukščiausiojo lygio susitikimas "Normandijos formatu", kuriame dalyvaus Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos vadovai, vyks gruodžio 9 dieną Paryžiuje.

  "Faktas, kad susitikimas įvyks, jau pasiekimas Prancūzijos diplomatijai. Prisiminkime vasaros Paryžiaus iniciatyvas: Rusijos teisių atkūrimą ETPA, susitikimą Bregansone. Jos galiausiai ir paskatino viršūnių susitikimą. Susitikimas Paryžiuje leis pamatyti, kokiu mastu Rusija ir Ukraina yra pasirengusios sudaryti taiką ir ar Maskvoje vyraus status quo", — sakė agentūros pašnekovas.

  "Tuo tarpu aš nemanau, kad šiame etape šis susitikimas gali padėti išspręsti konfliktą", — pridūrė ekspertas.

  Anot jo, "pirmiausia mes pasiliekame prie Minsko susitarimų logikos, kurios ukrainiečiai nenori".

  Antra, abejojama Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio galimybėmis įgyvendinti sprendimus, kurie gali būti priimti susitikime, mano Delanoe.

  "Ukrainos prezidentas susiduria su dideliu pasipriešinimu Ukrainoje iš grupių, kurios mano, kad netgi sutikimas derėtis su Rusija jau yra kapituliacijos aktas. Trečia, egzistuoja rizika, kad Rusijos ir Ukrainos "Šteinmejerio formulė" bus interpretuojama skirtingai. Galiausiai, savaime suprantama, kad nepriklausomomis pasiskelbusių respublikų (DLR ir LLR) lyderiai ir gyventojai labai atsargūs grįžimo į Ukrainą klausimu", — sakė jis.

  Delanoe mano, kad vienintelis klausimas, kuriame gali būti konkretus progresas, — tai dujų klausimas. "Tikimasi, kad Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis aptars šį klausimą Paryžiuje. Jie galėtų susitarti bent dėl "žiemos paketo", — sakė jis.

  Taip pat ekspertas mano, kad jei po viršūnių susitikimo Paryžiuje bus padaryta pažanga, o tai dar žiemą paskatins deeskalaciją, tada gali "kilti klausimas dėl kai kurių ES sankcijų panaikinimo 2020 metų birželio mėnesį".

  Jo manymu, tam tikras žingsnis gali būti susijęs su sankcijų panaikinimu asmenims ir Rusijos parlamentarams. "Nepaisant to, reikia prisiminti, kad Donbase vis dar vyksta susidūrimai ties demarkacijos linija, už trijų "bandymų zonų" ribų", — padarė išvadą Delanoe.

  Dar šia tema

  JAV palankiai įvertino Zelenskio politiką
  Lavrovas įvertino santykių su Ukraina atkūrimo perspektyvas
  Zelenskis pakomentavo derybas dėl dujų tranzito su Rusija
  Draugystė — ne draugystė: šaltukas Lietuvos santykiuose su Ukraina
  Tegai:
  susitikimas, santykiai, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos