22:19 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)

  Singapūras tikisi, kad teismas atiduos jam laivą, nes tada jam nebebus taikomos JAV sankcijos, ir jį bus galima parduoti

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Singapūro uosto valdžia areštavo Rusijos laivą "Sevastopol", kuriam buvo taikytos JAV sankcijos, už skolas, ir jie nori per teismą gauti leidimą jį parduoti, praneša RIA Novosti.

  2018 metų rugpjūčio mėnesį JAV įtraukė dvi Rusijos laivybos kompanijas, įskaitant laivybos kompaniją "Hudson", ir jų laivus į sankcijų dėl KLDR sąrašą. JAV Finansų ministerija teigia, kad tariamai į šį sąrašą įtraukti laivai KLDR tiekia rafinuotus naftos produktus, kurie, kaip spėjama, buvo pumpuojami iš Rusijos į Šiaurės Korėjos laivus atviroje jūroje. Bendrovė neigia turinti ryšį su šiais pristatymais.

  "Kai laivas atplaukė į Singapūrą, sugedo mūsų pagalbiniai varikliai. Kreipėmės į Singapūro remonto įmones. Bet kadangi laivui taikomos sankcijos, 80% kompanijų atsisakė jį remontuoti, o sutinkantys siūlo tai padaryti už itin dideles kainas. Bandėme atvežti remontininkus iš Rusijos, bet Singapūro valdžia neįleido jų į laivą, remdamasi įvairiais pretekstais. Dėl to susidarė skola už laivo stovėjimą ir valdžios institucijos areštavo jį", — teigė Olegas Anikinas, bendrovės "Hudson" generalinio direktoriaus pavaduotojas.

  Anot jo, laivas dabar areštuotas ir negali išplaukti iš uosto. Be to, bendrovei neparduoda kuro. Teismo posėdis numatytas gruodžio 17 dieną.

  "Singapūras tikisi, kad teismas jam duos laivą. Tada laivui nebus taikomos amerikiečių sankcijos ir jis gali būti parduotas", — aiškino Anikinas.

  Anot jo, "Sevastopolio" denyje yra 12 įgulos narių.

  "Jie turi atsargų, elektros — taip pat. Uosto vadovybė pareiškė, kad kontroliuos laivą ir nieko į jį neįleis bei iš jo neišleis", — sakė Anikinas.

  Bendrovė kreipėsi į Rusijos konsulatą ir palaiko ryšius su diplomatais. Rusijos jūreivių sąjunga paskelbė esanti pasirengusi prisijungti prie situacijos, jei bendrovė "Hudson" kreipsis.

  Dar vienas bendrovės "Hudson" laivas — "Partizan" — su 100 tonų mazuto laive be įgulos stovi Pietų Korėjoje. Jūreivius teko išsiųsti namo, nes Pietų Korėjos kuro tiekėjai atsisakė papildyti laivą kuru.

  "Laive nebuvo elektros, teko įgulą perkelti į viešbutį. Uosto kapitonas galiausiai išsiuntė jūreivius iš laivo, laivas buvo perkeltas į ramesnę vietą. Dabar jūreiviai jau yra namuose, laivas — be įgulos. O ten yra 100 tonų mazuto. Kyla grėsmė, kad ten be priežiūros gali įvykti išsiliejimas. Vakar išsiuntėme laišką Rusijos vyriausybei, kad mums padėtų", — sakė Anikinas.

  Jis patikslino, kad įmonė bando parduoti "Partizan", tačiau dėl sankcijų negali rasti pirkėjo.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (240)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV sankcijos padidino Rusijos naftos bendrovių pajamas
  JAV išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą
  Kinija įvedė sankcijas JAV dėl įstatymų Honkongo atžvilgiu
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Singapūras, laivas

  Svarbiausios temos