02:52 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputato Vadimo Rabinovičiaus, šalis sąmoningai buvo įtraukta į karą Donbase, o dabar Ukrainą veda į paskutinį etapą — žemės pardavimą

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Žemės rinkos atvėrimas užsieniečiams ir konfliktas šalies pietryčiuose taps Ukrainos sunaikinimo priežastimi, pareiškė Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas iš frakcijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" Vadimas Rabinovičius.

  "Žemės pardavimas ir karas Donbase — tai sunaikins Ukrainą. Mes turime palaikyti Zelenskio pastangas užtikrinti taiką šalies rytuose ir tuo pat metu neišparduoti Ukrainos žemės Soroso statytiniams", — cituoja parlamentarą RIA Novosti.

  Pasak jo, šalis sąmoningai buvo įtraukta į karą Donbase, o dabar veda Ukrainą į paskutinį etapą — žemės pardavimą.

  "O suplanavo visa tai dar per pirmąją sukilimo dieną Soroso brigada, dabar esanti valdžioje, jos dėka ministras pirmininkas ir dešimtys didžiausių vadovų pateko į ją", — pridūrė Rabinovičius.

  Ukrainos kareivis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Денис Асланов

  Lapkričio 13 dieną Aukščiausioji Rada per pirmąjį svarstymą priėmė įstatymo projektą, kuriuo panaikinamas žemės ūkio paskirties žemės pardavimo moratoriumas nuo 2020 metų spalio 1 dienos. Remiantis dokumentu, galimybę nusipirkti žemę turės Ukrainos fiziniai ir juridiniai asmenys, teritorinės bendruomenės ir valstybė. Taip pat užsieniečiai ir asmenys be pilietybės gali tapti žemės ūkio paskirties žemės savininkais, jei juos gaus paveldėjimo būdu, tačiau jie privalės parduoti žemę per metus.

  Įstatymo projektas numato laikiną draudimą pirkti žemę įmonėms, kurių savininkai — užsieniečiai, iki 2024 metų sausio 1 dienos.

  Ukrainoje jau 18 metų galioja žemės ūkio paskirties žemės pardavimo moratoriumas. TVF tikisi iš Kijevo žemės reformos, kurią valdžios institucijos vilkina jau keletą metų. Ankstesniosiose vyriausybėse nebuvo sutarimo šiuo klausimu — nemažai frakcijų priešinosi žemės rinkos atvėrimui, bijodamos, kad stambios užsienio korporacijos ją iš gyventojų nusipirks mažomis kainomis.

  Dar šia tema

  Draugystė — ne draugystė: šaltukas Lietuvos santykiuose su Ukraina
  Rusija ir Ukraina pratęsė naftos tranzito sutartį dešimčiai metų
  Ukraina apnuodijo Ameriką
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina

  Svarbiausios temos