00:27 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak straipsnio autorių, JAV prezidentas Donaldas Trampas turėtų pakviesti Rusiją į Šiaurės Atlanto aljansą

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Rusijos įstojimas į NATO galėtų paversti aljansą transatlantine saugumo organizacija nuo Vladivostoko iki Lisabonos, sukurti naujų derybų dėl branduolinio nusiginklavimo perspektyvą ir užmegzti trišalį dialogą tarp Vašingtono, Maskvos ir Pekino. Šia nuomone pasidalino vokiečių leidinys "Handelsblatt".

  Anot straipsnio autorių, Donaldas Trampas turėtų pakviesti Rusiją į Šiaurės Atlanto aljansą. JAV prezidentas turi galimybę sukurti tokią "Rytų politiką", kuri galėtų atversti naują skyrių Rusijos ir Amerikos santykiuose ir sukurti "taikos aljansą" dalyvaujant Rusijai.

  Tai leis Vašingtonui ir Maskvai pradėti pusiausvyros perskirstymo globalioje saugumo sistemoje procesą. Naujo aljanso sukūrimas sustiprins NATO, nes Maskva bus priimama ne kaip "priešininkė", o taps Europos saugumo garantu.

  Straipsnio autoriai mano, kad tokios politikos efektyvumui pasiekti Trampui prireiks drąsios diplomatijos su taip vadinamuoju "Normandijos formatu". Taip pat turi būti privalomi Minsko susitarimai.

  Autoriai patikslina, kad naujojoje NATO sutartyje turėtų būti nuostatas, leidžiantis JAV, Rusijai ir Europos šalims turėti skirtingas nuomones saugumo klausimais už Europos ribų. Jie mano, kad Briuselis liktų naujojo aljanso sostine, tačiau Rusijoje galėtų būti įkurta antroji būstinė.

  Dar šia tema

  NATO mato abipusį susidomėjimą ryšiais su Rusija
  "Aukštyn kojom". Ekspertas paaiškino, kodėl Rusija pavadinta grėsme NATO
  Erdoganas: Turkijos santykiai su Rusija nėra alternatyva santykiams su NATO
  NATO viršūnių susitikimas: Kinija, Rusija ir kosmosas
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, NATO

  Svarbiausios temos