21:47 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Moteris prarado sąmonę Katalonijos Pirėnų kalnuose, gydytojai nustatė, kad jos širdis sustojo dėl hipotermijos

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Ispanijos gydytojai atgaivino 34 metų britę, kurios širdis neplakė šešias su puse valandos dėl hipotermijos, rašo dienraštis "Vanguardia".

  Incidentas su Audrey Mash ir jos vyru įvyko Katalonijos Pirėnuose lapkričio 3 dieną, tačiau Barselonos klinikos "Vall d'Hebron" gydytojai apie "išimtinį atvejį" papasakojo tik ketvirtadienį.

  Pora pasivaikščiojo kalnuose, o vėliau moteris prarado sąmonę. Vyras teigė, kad ji neturėjo pulso, nekvėpavo ir apskritai nebuvo jokių gyvybės ženklų. Atvykus gelbėtojams, Mash kūno temperatūra nukrito iki 18 laipsnių.

  Moteriai atgaivinti klinikoje buvo naudojama ekstrakorporinė membranos deguonies sistema (ECMO), kuri leido atkurti širdies veiklą.

  Gydytojų nuostabai, moteris neturėjo jokių neurologinių komplikacijų, išskyrus pirštų jautrumo praradimą, dėl kurio jai teko nusipirkti naujas kelnes, nes nebegalėjo užsisegti sagų.

  Anot klinikos darbuotojo Eduardo Argudo, svarbiausiu gaivinimo veiksniu tapo moters smegenų būklė.

  "Smegenys greitai sušalo, o deguonies poreikis smarkiai sumažėjo dar iki širdžiai sustojant", — sakė jis.

  Pažymima, kad aukos gaivinimo atvejai po tokio užsitęsusio širdies sustojimo yra išskirtinio pobūdžio, taip Ispanijoje nutiko pirmą kartą.

  Tegai:
  širdis, Ispanija

  Svarbiausios temos