15:04 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kibernetinio saugumo specialistas pažymėjo, jog nėra jokios situacijos, kai telefonu reikėtų perduoti banko kortelės numerį arba kodą iš žinutės

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Kibernetinio saugumo specialistas Andrejus Masalovičius RT įvardijo pagrindinius faktus, kuriais remiantis galima atskirti sukčius, bandančius apgauti jus, kad gautų prieigą prie jūsų banko kortelės duomenų.

  Ekspertas pažymėjo, jog nėra jokios situacijos, kai telefonu reikėtų perduoti banko kortelės numerį arba kodą iš žinutės. Tokie prašymai turėtų nedelsiant sukelti įtarimų banko klientui.

  Be to, klientas gali tiesiog atsakyti, kad jis pats asmeniškai atvyks į banko skyrių, kad atliktų tam tikras operacijas.

  "Tai yra, nereikia jokių elektroninių parašų jūsų vardu, nereikia atlikti jokių veiksmų per tarpininką, tik asmeniškai", — aiškino Masalovičius.

  Anksčiau "Sberbank" kalbėjo apie vieną iš labiausiai paplitusių būdų pavogti pinigus iš kliento kortelės.

  Sukčiai banko saugumo tarnybos vardu skambina klientams ir kalba apie su kliento sąskaita atliekamą įtartiną operaciją. Norint "apsaugoti" pinigus, reikia nurodyti visą informaciją apie kortelę, saugos kodą, taip pat kodą iš pranešimo ar slaptažodžio, gauto iš "Sberbank Online".

  Be to, sukčiai taip pat rengia internetines apklausas "banko vardu" už tam tikrą mokestį, jas pristato "pirkėjai" iš nemokamų netikrų svetainių.

  Tegai:
  internetinis sukčiavimas, telefoninis sukčiavimas, sukčiavimas, banko kortelės, kibernetinis saugumas

  Svarbiausios temos