02:25 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos lyderio, šiuo atžvilgiu norima dar kartą patvirtinti Rusijos poziciją, kad šalis yra pasirengusi nedelsdama pratęsti sutartį prieš pat šių metų pabaigą, be jokių išankstinių sąlygų

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi iki metų pabaigos be jokių išankstinių sąlygų pratęsti START-III sutarties galiojimą, praneša RIA Novosti.

  Raketos Minuteman 3 paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Vandenberg Air Force Base / Senior Airman Ian Dudley

  "Yra dar vienas nusiginklavimo darbotvarkės aspektas — tai START-III. Ji baigs galioti jau greitai. Visi mūsų pasiūlymai yra pateikiami dėl šio susitarimo pratęsimo. Kol kas negavome jokios reakcijos iš partnerių", — sake Vladimiras Putinas ketvirtadienį vykusiame Rusijos karinio jūrų laivyno plėtros susitikime.

  Pasak Rusijos lyderio, šiuo atžvilgiu norima dar kartą patvirtinti Rusijos poziciją, jog Rusija yra pasirengusi nedelsdama pratęsti sutartį prieš pat šių metų pabaigą, be jokių išankstinių sąlygų.

  Jis pridūrė, kad tai pasakė oficialiai, jog nekiltų jokių kitų interpretacijų.

  "Šiandien aptarsime, kaip galėtume priešintis visiems nedraugiškiems žingsniams ir kokie operatyviniai sprendimai būtų priimtiniausi ir reikalaujantys mažiausiai išlaidų", — sakė Rusijos prezidentas.

  START-III sutartis

  Rusija ir JAV 2010 metais pasirašė START-III sutartį, kuria numatyta sumažinti dislokuotų strateginių raketų-nešėjų abiejose pusėse skaičių iki 700 vienetų ir iki 1 550 branduolinių galvučių ant jų.

  Šiandien tai yra vienintelis galiojantis Maskvos ir Vašingtono susitarimas dėl ginklų ribojimo. Sutartis galioja iki 2021 metų vasario mėnesio.

  Kol kas JAV oficialiai nepaskelbė, ar ketina pratęsti dokumento galiojimą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo ruožtu pareiškė, kad Maskva neatnaujins sutarties START-III, "jei niekas to nenori".

  Dar šia tema

  Nausėda NATO suvažiavime — vilčių į permainas užsienio politikoje pabaiga
  Ekspertas įvardijo branduolinę sferą, kurioje Rusija pranoksta JAV
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos