21:03 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas paaiškino, jog žmogaus kūno plaukai yra panašūs į filtrą, kuris sugeria ir sulaiko į juos patekusias bakterijas

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vyrai, kurie mieliau augina barzdą ar ūsus, turi kruopščiai prižiūrėti juos gripo sezono metu ir saugotis ūminės virusinės kvėpavimo takų infekcijos ar skustis, praneša agentūra "Moskva" su nuoroda į Sveikatos departamento vyriausiąjį specialistą suaugusiųjų pirminės sveikatos priežiūros srityje Andrejų Tiaželnikovą.

  Anot jo, veido plaukai dabar yra madingi, o kai kurie žmonės sako, kad barzda ir ūsai sušildo šaltuoju metų laiku.

  Tačiau, pasak eksperto, jie atneša daugiau žalos nei naudos.

  Ekspertas paaiškino, kad žmogaus kūno plaukai yra panašūs į filtrą, kuris sugeria ir sulaiko į juos patekusias bakterijas, o drėgmė ir šiluma storuose plaukuose sukuria patogias sąlygas daugintis mikroorganizmams.

  "Rizika žiemą "pasigauti" pavojingų bakterijų ypač padidėja, kai prasideda masinių peršalimų sezonas ir gripo viruso cirkuliacija, o žmonės čiaudėja ir kosėja", — teigė specialistas.

  Be to, dėl plaukų ant veido jau sergantis asmuo gali būti vėl užkrėstas, nes skreplių likučiai užsilieka plaukuose aplink burną.

  "Ant barzdos ar ūsų apsigyvenę virusai gali būti perduoti apkabinimais, bučiniais ir kitais prisilietimais", — perspėjo ekspertas.

  Jis taip pat patarė norintiems pasilikti veido plaukus atidžiai stebėti jų higieną.

  Tegai:
  žiema, bakterijos, ilgi plaukai

  Svarbiausios temos