22:55 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Bloomberg" rašo, kad JAV ribojamosios priemonės bus taikomos laivams, kurie naudojami vamzdžiams kloti

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Į JAV kitų metų gynybos biudžeto projektą buvo įtrauktos sankcijos prieš dujotiekį "Nord Stream-2", praneša Bloomberg su nuoroda į šaltinius.

  Ribojamosios priemonės bus taikomos laivams, kurie naudojami vamzdžiams kloti. Sankcijos turės įtakos ir susijusių bendrovių vadovams. Agentūra rašo, kad jiems gali būti atsisakyta išduoti vizas, o jų transakcijos JAV bus užblokuotos.

  Anot "Bloomberg", įstatymų leidėjai reikalauja įvesti sankcijas, nes yra nusivylę, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas negali veikti savo vardu ir sutrukdyti projektui, kuris, jų manymu, suteiks Rusijai "naujų svertų Europoje".

  Informaciją apie sankcijų prieš "Nord Stream-2" rengimą anksčiau patvirtino Senato Užsienio politikos komiteto vadovas Džimas Rišas (Jim Risch).

  Kaip rašė Vokietijos žiniasklaida, ribojamosios priemonės gali būti taikomos Šveicarijos "Allseas", kuri specializuojasi vamzdžių ir kabelių klojime po vandeniu, ir daugeliui Vokietijos bendrovių, bendradarbiaujančių su "Gazprom".

  Dujotiekis Nord Stream-2

  Projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie eis išilgai Baltijos jūros dugno per išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines ar teritorines zonas. Visos šalys išdavė statybos leidimus.

  JAV ir Ukraina nepritaria "Nord Stream-2" įgyvendinimui. Abi šalys siekia savo interesų: Vašingtonas tikisi tiekti JAV SGD Europos rinkai, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos degalų tranzito. Kai kurios šalys, tokios kaip Lietuva ir Latvija, projektą laiko politizuotu ir neremia dujotiekio tiesimo.

  Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

  Vokietija ir Austrija, besidominčios patikimu kuro tiekimu, ir Norvegija, kuriai vyriausybė valdo 30 procentų "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų, palaiko "Nord Stream-2".

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Svarbiausios temos