18:16 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot politiko, sovietų žemės, kurias valdžia padovanojo Ukrainai, per lengvai atiteko Ukrainos vadovybei, todėl ji jų taip nevertina

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Ukraina yra nedėkinga už sovietų valdovų padovanotas teritorijas, pareiškė buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas Aleksejus Žuravka.

  "Vis dėlto aš sutinku su išmintingais senoliais, kai jie sako, kad viskas, kas atėjo nemokamai, be darbo ir pastangų, be aukos ir kraujo, niekada tai nebus vertinama. Taip nutiko ir Ukrainai. Vladimiras Leninas sukūrė quasi valstybę — Ukrainos TSR. Josifas Stalinas papildė Ukrainos žemes vakariniais regionais. Nikita Chruščiovas padovanojo Krymą iš "šeimininko peties", — parašė jis savo Vkontakte paskyroje.

  Anot buvusio parlamentaro, Ukrainos valdžia "švaistosi" istorija ir nevertina to, kas jai "tiesiog atiduota, ir kas Rusijos carų ir galingos imperijos gauta krauju ir prakaitu".

  "Pasibaigus Sovietų Sąjungos veiklai, žemės buvo atiduotos naujai jaunai valstybei be kovos, be kraujo. Bet užuot plėtoję, išsaugoję ir stiprinę tai, kas buvo gauta kaip dangaus mana, kvaili ir žiaurūs Ukrainos valdovai ėmėsi tai žlugdyti ir nusmukdyti. O viskas vardan neapgalvoto, godaus, pradinio kapitalo kaupimo, norint prikimšti savo kišenes ir užpildyti užsienio banko sąskaitas", — pažymėjo Žuravka.

  Būtent dėl ​​šios priežasties, politiko įsitikinimu, Krymas grįžo į Rusijos sudėtį, o Donbasas gali atsiskirti nuo Ukrainos.

  Buvęs deputatas pabrėžė, kad tautos, kurios nevertina istorijos ir neperduoda jos naujoms kartoms, galiausiai praranda savitumą, valstybingumą ir "ištirpsta tarp kitų tautų".

  Padėtis Ukrainoje

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. 2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybės perversmo šalyje.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  JT duomenimis, konflikto metu nukentėjo daugiau nei 13 tūkstančių žmonių.

  Krymas tapo Rusijos Federacijos dalimi po 2014 metų referendumo. Daugiau nei 96 procentai respublikos rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Tuo pat metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Rusija ne kartą buvo nepagrįstai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus. Tuo pat metu Rusijos vadovybė pabrėžė, kad yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  "Noriu pamatyti žmogų": Zelenskis atskleidė, ko tikisi iš susitikimo su Putinu
  Ukrainos Rados deputatas įvardijo du dalykus, kurie sunaikins Ukrainą
  Pasirodė vaizdo įrašas apie Krymo tiltui "grasinančios" Ukrainos raketos paleidimą
  Tegai:
  Donbasas, Krymas, Ukrainos Aukščiausioji Rada, TSRS, Ukraina

  Svarbiausios temos