23:15 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Pagal Australijos modelį įvesta vizų sistema, ministro pirmininko teigimu, leis atgauti Britanijos sienų kontrolę po išstojimo iš ES

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė planą įvesti trijų kategorijų darbo vizas pergalės atveju artėjančiuose gruodžio rinkimuose.

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  Visuotiniai rinkimai Britanijoje vyks gruodžio 12 dieną. Konservatoriai siekia "Brexit" įgyvendinti sausio 31 dieną, liberalūs demokratai pasisako už narystės ES išsaugojimą, leiboristai žada naują referendumą. Priešlaikiniai rinkimai tapo politinės krizės dėl "Brexit" rezultatu.

  "Turėsime "išskirtinį talentą" (vizos kategorija — Sputnik) — tai mokslininkai, genijai iš startuolių organizacijos, žmonės, kurie prisidės prie Britanijos ekonomikos augimo... prima balerinos, pirmieji smuikai", — interviu laikraščiui "Sunday Times" pasakė Džonsonas.

  Jis pažymėjo, kad tokiems žmonėms nereikės gauti darbo pasiūlymo šalyje, o vizos jiems bus išduodamos nedelsiant.

  Antroji kategorija apims kvalifikuotus darbuotojus, kuriems reikės gauti darbo pasiūlymą Jungtinėje Karalystėje.

  Trečiajai kategorijai bus priskiriami tie, kurie trumpam atvyksta į šalį "šakos principu", kad atliktų darbą, kuriam nereikia specialios kvalifikacijos. Džonsonas kaip pavyzdį paminėjo sezoninius žemės ūkio darbuotojus. Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, kad šios kategorijos ribose "nėra galimybės gauti gyvenamąją vietą" Britanijoje.

  Ši sistema bus organizuota pagal Australijos modelį. Tai leis, pasak ministro pirmininko, atgauti Britanijos sienų kontrolę pasitraukus iš ES. Džonsonas pabrėžė, kad naujovės padarys Britaniją "atvirą visam pasauliui", nepaisant tikėtino migrantų, atvykstančių į karalystę, skaičiaus mažėjimo. Taip pat pažymima, kad migrantams iš Europos Sąjungos ir viso pasaulio bus sudarytos vienodos darbo sąlygos šalyje.

  Taip pat įgyvendinant šiuos pakeitimus bus išplėsti migracijos komiteto įgaliojimai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Trampas save pavadino "Brexit gerbėju"
  Deportacija ir krizė: kas laukia Baltijos šalių po "kietojo Brexit"
  Džonsonas pažadėjo įgyvendinti "Brexit" iki sausio pabaigos
  Tegai:
  viza, ES, Brexit, Didžioji Britanija, Borisas Džonsonas

  Svarbiausios temos