09:15 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gruodžio 9 dieną vyksiantis susitikimas, kuriame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai, turi visus šansus pagerinti padėtį Donbase, mano politikos apžvalgininkas Aleksejus Akutinas

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovų susitikimas "Normandijos formato" viršūnių susitikimo ribose gali turėti teigiamą poveikį konflikto Donbase sureguliavimui ir kalinių mainų procedūrai, mano ekspertas ir politikos apžvalgininkas Aleksejus Akutinas, praneša RIA Novosti.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Prancūzijoje gruodžio 9 dieną vyks "Normandijos formato" viršūnių susitikimas. Jame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

  "Susitikimas "Normandijos formatu" tikrai turi visus šansus pagerinti padėtį Donbase, pagreitinti kalinių mainų procesą ir paskatinti sprendimų priėmimą dėl naujų pajėgų ir įrangos atskyrimo taškų ginkluotos konfrontacijos linijoje. Kaip pasakė mano kolega: "Pasaulis pasikeis po šito susitikimo", — sakė ekspertas.

  Jo nuomone, per "Normandijos formato" egzistavimo laikotarpį laikui bėgant antirusiška retorika pamažu pradeda nykti ir daugelis aukščiausiojo lygio susitikimo dalyvių gali palaikyti Rusiją.

  "Bėgant metams, padėtis labai pasikeitė. Bent jau pagrindiniai žaidėjai, Vokietija ir Prancūzija, nebeužima vienareikšmiškos antirusiškos pozicijos ir yra gana pasirengę daryti tam tikras nuolaidas. Žinoma, išlaikydami veidą. Ir jei Makronas dar nori pasilikti kažkur vidury, tai Merkel yra gana subrendusi palaikyti Kremliaus iniciatyvas Donbaso atžvilgiu", — mano Akutinas.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkstančių žmonių.

  Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas per kontaktinės grupės susitikimus Minske. Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto numalšinimo veiksmus. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl paliaubų konfliktai tęsiasi.

  Dar šia tema

  Zelenskis: Ukraina tikisi greito "Normandijos ketverto" susitikimo
  Lietuva padrąsino Zelenskį prieš "Normandijos ketverto" susitikimą
  Ekspertas įvertino "Normandijos ketverto" susitikimo perspektyvas
  Ekspertas įvertino Zelenskio politiką "Normandijos viršūnių susitikime"
  Tegai:
  Vokietija, Prancūzija, Rusija, Ukraina, Donbasas

  Svarbiausios temos