02:42 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prezidento Donaldo Trampo ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimo data dar nėra žinoma

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brienas sakė, kad Baltieji rūmai rengia Donaldo Trampo ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimą, kuriame viena iš galimų diskusijų temų yra ginklų kontrolė, praneša RIA Novosti.

  "Pagyvensim — pamatysim. Bet aš manau, kad gali būti, kad taip nutiks. Mes dirbame su tuo", — sakė O'Brienas, atsakydamas į CBS klausimą apie Lavrovo vizitą.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  Paklaustas apie galimą Donaldo Trampo ir Lavrovo susitikimo tikslą, O'Brienas atsakė, kad tai yra abipusiškumo principas santykiuose.

  "Kai (valstybės sekretorius Maikas) Pompėjas lankėsi Rusijoje, (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas su juo susitiko. Vienas iš principų, apie kuriuos kalbėjome santykiuose su kinais, rusais ir kitais, yra abipusiškumo principas", — sakė O'Brienas. Anot jo, susitikimo metu gali kilti "bendra diskusija dėl ginklų kontrolės".

  Lavrovo vizitas Vašingtone dar nėra oficialiai paskelbtas, nors Rusija teigė, kad šis klausimas yra svarstomas. JAV Valstybės departamentas neatsakė į RIA Novosti klausimą, ar buvo nustatyta vizito data. Oficialiame Baltųjų rūmų ir Valstybės departamento kitos savaitės tvarkaraštyje nėra susitikimo su Lavrovu, nors tai nereiškia, kad susitikimas nėra planuojamas ar neįvyks.

  Jei Lavrovas atvyks į Vašingtoną, tai bus pirmasis jo vizitas Amerikos sostinėje nuo 2017 metų. Tada Trampas priėmė Lavrovą Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete.

  Dar šia tema

  Lavrovas įvertino santykių su Ukraina atkūrimo perspektyvas
  Lavrovas atsakė į įtarimus dėl Rusijos dalyvavimo Berlyne įvykdytoje žmogžudystėje
  Tegai:
  susitikimas, Sergejus Lavrovas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos