22:20 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dyzelinio kuro gabenimo per Rusijos uostus pajėgumai per metus padidėjo 11 milijonų tonų, sakė "Transneft" vadovas Nikolajus Tokarevas

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Rusija atsikratė tranzito rizikos gabenant dyzelinį kurą per Baltijos šalis, išplėsdama galimybę tiekti Primorsko ir Novorosijsko kryptimi, interviu žurnalui "Energetičiskaja politika" sakė "Transneft" prezidentas Nikolajus Tokarevas.

  "Įgyvendinus "Sever" produktų vamzdyno išplėtimo ir "Jug" produktų vamzdyno statybos projektus, buvo galima padidinti dyzelino transportavimo pajėgumus 11 milijonų tonų per metus, taip pat nukreipti rusiško dyzelino perkrovimą iš užsienio uostų (pirmiausia Baltijos uostų) į Rusijos uostus", — sakė Tokarevas.

  Šių projektų tikslas — atsikratyti tranzito rizikos vežant dyzeliną per Baltijos šalis. Tai yra grynai strateginis sprendimas. "Mes tikime, kad pradėjus projektus "Sever 25" ir "Jug" šis tikslas buvo sėkmingai pasiektas", — pridūrė Tokarevas.

  Primename, kad įgyvendinant "Jug" projektą buvo galima sukurti infrastruktūrą dyzelinio kuro transportavimui vamzdynais į Rusijos Novorosijsko uostą ir eksportui iš Rusijos Juodosios jūros pakrantės į Europą ir pasaulį. Naftos produktų vamzdyno maršrutas eina per 5 Rusijos Federacijos regionus: Samarą, Saratovą, Volgogradą, Rostovo regioną ir Krasnodaro teritoriją. Projektinis naftos produktų vamzdyno pajėgumas yra 8,7 milijono tonų per metus.

  "Sever" projekte buvo numatyta padidinti iki Primorsko uosto siurbiamo dyzelino kiekį iki 25 milijonų tonų per metus.

  Rusijos politika perkelti naftos produktų eksportą į savo uostus smarkiai paveikė Latvijos uostus Ventspilyje ir Rygoje. Jei 2014 metais Ventspilyje perkrovimo apimtis siekė 15,2 mln. tonų, tai 2018 metais ji sumažėjo iki 9,8 mln. tonų. 2014 metais Rygos uoste perkrauta 10,2 mln. tonų naftos produktų, 2018 metais — 4,1 mln.

  Tegai:
  dyzelinas, dujų tranzitas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos