06:19 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad tarp didžiausių pasaulio gynybos kompanijų pirmauja penkios JAV bendrovės, kurių bendri pardavimai sudarė 35 procentus visų pardavimų

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Šimto didžiausių pasaulio gynybos kompanijų ginklų ir karinių paslaugų pardavimai 2018 metais išaugo 4,6 procento iki siekė 420 milijardų dolerių, teigiama Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) metinėje ataskaitoje, praneša RIA Novosti.

  Ataskaitos duomenimis, palyginti su 2002 metais, pardavimai 2018 metais išaugo 47 procentais. Pirmas penkias vietas reitinge užima JAV kompanijos, pirmauja "Lockheed Martin". Bendri penkių JAV bendrovių pardavimai sudarė 148 milijardus dolerių (35 procentai visų pardavimų).

  Dešimčiai Rusijos bendrovių tenka 8,6 procento visų pardavimų (36,2 milijardo dolerių). Šis rodiklis sumažėjo, palyginti su 2017 metais, kai jis sudarė 9,7 procento. Kaip pažymima ataskaitoje, Rusijos bendrovių pardavimai išlieka stabilūs, o dalies sumažėjimas susijęs su Amerikos ir Europos bendrovių pardavimų padidėjimu.

  "2018 metais ir toliau augo koncerno "Almaz-Antei" (didžiausio ginklų gamintojo Rusijoje) ginklų pardavimai. Pardavimų augimą lėmė ne tik didelė vidaus paklausa, bet ir išaugę ginklų (ypač zenitinių raketų kompleksų S-400) pardavimai kitoms šalims", — pranešime cituojami vienos iš tyrimo autorių, SIPRI ginklavimosi ir karinių išlaidų programos mokslo darbuotojos Aleksandros Kuimovos žodžiai.

  2018 metais pastebimai išaugo Turkijos įmonių pardavimai — 22 procentais (2,8 milijardo dolerių). Ekspertai tai sieja su Turkijos siekiu modernizuoti savo gynybos pramonę.

  Ataskaitoje nepateikti Kinijos bendrovių pardavimo duomenys.

  Stokholmo tarptautinis taikos tyrimų institutas (SIPRI) buvo įkurtas 1966 metais ir yra nepriklausomas analitinis centras, užsiimantis konfliktų, ginkluotės tyrimais, ginklų ir nusiginklavimo kontrole. Tai viena autoritetingiausių organizacijų šioje srityje.

  Dar šia tema

  JAV tikisi, kad Turkija atsisakys įsigyti S-400
  Gabonas tikisi, kad rusiški ginklai padės sukurti ekologinį turizmą
  Ekspertai įvertino galimas branduolinio karo pradžios priežastis
  Amerikos "Patriot" Lenkijoje: iliuzijų pardavėjai ir aukos
  Žiniasklaida pranešė apie naują amerikiečių "Javelin" pardavimo Kijevui sutartį
  Tegai:
  JAV, ginklų tiekimas

  Svarbiausios temos