03:39 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak šaltinio, siekiant įveikti abipusį nepasitikėjimą, ne kartą buvo keliamas prašymas su Jungtinėmis Valstijomis nesikišti į vieni kitų vidaus reikalus

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Maskva yra pasirengusi suteikti Jungtinėms Valstijoms nesikišimo į jų reikalus garantijas, tačiau Vašingtonas atsisako atsakyti tuo pačiu, žurnalistams sakė šaltinis Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, praneša RIA Novosti.

  "Siekdami įveikti abipusį nepasitikėjimą, mes ne kartą kėlėme apsikeitimo su JAV laiškais dėl įsipareigojimų nesikišti į vieni kitų vidaus reikalus klausimą, sekdami Franklino Ruzvelto ir Maksimo Litvinovo apsikeitimo asmeninėmis notomis pavyzdžiu, kai 1933 metais jie siekė atkurti diplomatinius santykius, ko tais metais reikalavo Amerikos valdžia", — teigė šaltinis.

  "Mes esame pasirengę vėl suteikti garantijas, 2018 metų birželio 7 dieną Valstybės departamentui netgi pateikėme tokio siūlymo projektą. Tačiau Vašingtonas atsisakė duoti pažadus teigdamas, kad 1975 metų Helsinkio aktas leidžia jiems skatinti demokratiją Rusijoje", — teigė šaltinis.

  Balandį JAV specialusis prokuroras Robertas Miuleris baigė vadinamojo "RF kišimosi" į JAV 2016 metų rinkimus tyrimą ir padarė išvadą, kad toks kišimasis vyko per socialinius tinklus ir kibernetinius išpuolius. Tyrimo metu keliems Rusijos asmenims ir įmonėms buvo pareikšti kaltinimai ir sankcijos. Rusija atmeta šiuos kaltinimus.

  Kiti JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio mėnesį. Jau šių metų lapkritį Teisingumo ministerijos, Gynybos ministerijos, FTB ir kelių kitų JAV teisėsaugos institucijų vadovai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, kad Rusija, Kinija ir Iranas bandys įsikišti į balsavimo procesą JAV ar daryti įtaką rinkėjų pirmenybėms.

  Dar šia tema

  Opozicija neleido priimti pataisų, leidžiančių sumažinti patekimo į Seimą kartelę
  Džonsonas pažadėjo Britanijoje įvesti trijų kategorijų darbo vizas
  Tegai:
  rinkimai, pasitikėjimas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos