23:00 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sporto dopingo skandalas (23)

  Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) Vykdomojo komiteto sprendimą dėl Rusijos specialiai Sputnik pakomentavo garsūs sportininkai Michailas Mamiašvilis, Umaras Kremliovas, Guramas Adžojevas, Jana Jegorian, Jelena Vialjbe ir Vladimiras Dračiovas

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. "Nutyla tribūnos, pasibaigė Olimpinės žaidynės...". Didelio liūdesio kupina Aleksandros Pachmutovos daina, kurią atliko Levas Leščenka, pirmą kartą nuskambėjo 1980 metų vasaros žaidynių uždarymo ceremonijoje Maskvoje, šiandien nevalingai vėl nuskambėjo mintyse. Deja, proga yra pati liūdniausia. Pasaulio antidopingo agentūra (WADA) nusprendė nušalinti Rusijos sportininkus nuo dalyvavimo olimpinėse žaidynėse ketveriems metams.

  Organizacija nusprendė į kitas olimpines ir paralimpines žaidynes, taip pat į įvairių sporto šakų pasaulio čempionatus priimti tik "švarius" Rusijos atletus, kurie varžysis neutraliu statusu — be vėliavos ir šalies himno.

  Taigi, Rusijai olimpinės žaidynės baigėsi net nepradėjus. Kitais metais niekas arenose nepamatys Rusijos vėliavų, niekas neišgirs Rusijos himno po rusų triumfo lengvojoje atletikoje ar komandiniame sporte. Ko gero, verta su tuo susitaikyti.

  Plačiau apie tai, kokias emocijas sukėlė šis tarptautinės antidopingo bendruomenės sprendimas praeities ir dabarties garsiems sportininkams kaimyninėse ir NVS šalyse — Sputnik straipsnyje.

  Mamiašvilis: sistema sugedo

  Sovietų imtynininkas, Seulo-88 olimpinis čempionas, o dabar Rusijos imtynių federacijos prezidentas Michailas Mamiašvilis po Sputnik Gruzija korespondento klausimo kelias sekundes rinko tinkamus žodžius. O juk jam teks šiuos žodžius išsakyti ne tik spaudai, bet, kas daug svarbiau, savo sportininkams, iš kurių šiandien atimta galimybė atvirai didžiuotis savo vėliava ir šalimi.

  Президент Федерации спортивной борьбы России Михаил Мамиашвили
  © Sputnik / Александр Натрускин
  Michailas Mamiašvilis

  "Aš dar nežinau, ką pasakysiu sportininkams. Aišku, kad buvo nerimą keliančių nuojautų, tačiau vis dėlto dar buvo šiek tiek vilčių, kad viskas bus gerai. Nes didžiąja dalimi mes visiškai atitikome tuos kriterijus ir užduotis. Visa mūsų sporto istorija leidžia manyti, kad esame nutolę nuo kažkokių sisteminių pažeidimų. Tai pavienis, retas atvejis", — teigė Mamiašvilis.

  Sovietų imtynininkas negalėjo nuslėpti nusivylimo tuo, kad WADA nekreipė jokio dėmesio į kasdienį Rusijos darbą dopingo prevencijos srityje.

  "Po 4 metų senumo įvykių, po šalies prezidento pareiškimų, sistema sugedo. Buvo imtasi precedento neturinčių priemonių siekiant išvengti dopingo vartojimo. Tai visokie seminarai ir bendravimas sus teisėsaugos institucijomis. Yra daugybė priemonių, kurias mes taikome kasdien. Deja, niekas nepanoro to pamatyti", — pridūrė Mamiašvilis.

  Kremliovas: kvailas sprendimas

  Mamiašvilio kolega tadžikas Umaras Kremliovas, kuris šiuo metu eina Rusijos bokso federacijos generalinio sekretoriaus pareigas, griežčiau įvertino įvykį.

  "Manau, kad tai, be abejo, yra kvailas sprendimas. Kuo čia dėta šalis ir atskiri kalti asmenys? Tai labai neteisingas sprendimas, kuris turi būti užginčytas teisme ir reikia įrodyti teisybę", — kategoriškai pareiškė Kremliovas.

  Генеральный секретарь Федерации бокса России Умар Кремлев
  © Sputnik / Павел Лисицын
  Umaras Kremliovas

  Kalbėdamas apie sportininkus, kurie prarado galimybę dalyvauti varžybose su savo šalies vėliava, specialistas patarė neprarasti ryžto.

  "Sportininkams norėtųsi palinkėti nenuleisti rankų ir judėti pirmyn. Nes jie dėl to nekalti. Tie sportininkai, kurie yra "švarūs", jie privalo dalyvauti. Aš kalbėjau su savo vaikinais, jie sakė, kad nevyks be vėliavos ir himno, mes kalbėsime dar kartą", — pridūrė Kremliovas.

  Adžojevas: tai netelpa į jokius rėmus

  Tbilisyje gimęs sovietmečio futbolininkas Guramas Adžojevas tiesiogine prasme nerado žodžių apibūdinti to, kokie jausmai jį užplūdo po WADA sprendimo.

  Президент футбольного клуба ФК Арсенал Гурам Аджоев
  © Sputnik / Андрей Варенков
  Guramas Adžojevas
  "Deja, aš net negaliu nieko pasakyti. Tai netelpa į jokius rėmus. Nes sportininkas visą gyvenimą tam ruošėsi ir staiga jį nušalino. Tai didelis smūgis, labai sunkus atvejis", — trumpai tetarė Adžojevas.

  Jegorian: svarbiausia parodyti, ką mes sugebame

  Sputnik Armėnija korespondentei pavyko susisiekti su dabartine Rusijos rinktinės atlete, Jerevane gimusia fechtuotoja Jana Jegorian. Du kartus olimpinės čempionės balsas skambėjo ryžtingai, jautėsi ir "profesinis" pyktis, tačiau jokių emocijų ar pasipiktinimo šauksmų.

  Яна Егорян в финальном поединке против Сесилии Бердер в командных соревнованиях на саблях
  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Jana Jegorian
  "Ką turėtų daryti sportininkai? Dirbti ir treniruotis, kad tinkamai pasirodytų Olimpinėse žaidynėse. Ką jau bekalbėti, sprendimas jau priimtas, nėra prasmės diskutuoti. Svarbiausia užduotis yra parodyti, ką mes sugebame", — teigė Jegorian.

  Vialjbe: negalima nuleisti rankų

  Rusijos slidinėjimo federacijos vadovė Jelena Vialjbe pritaria Janai Jegorian ir mano, kad nereikėtų pasiduoti.

  "Tikrai negalima nuleisti rankų. Reikia eiti iki galo. Negalima taip disponuoti sportininkų, kurie visai neturi nieko bendro su tuo, likimais", — sakė Vialjbe.
  Юбилей президента Федерации лыжных гонок России Е. Вяльбе
  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Jelena Vialjbe

  Dračiovas: reikia griežtų taisyklių

  Rusijos biatlono sąjungos prezidentas, buvęs Baltarusijos biatlonininkas Vladimiras Dračiovas jau žvelgia į ateitį ir svarsto, pagal kokius kriterijus "švarūs" sportininkai bus leidžiami į Olimpines žaidynes.

  "Mūsų biatlonui informacija yra neigiama. Bet čia reiktų pažiūrėti, kaip bus sudaromi dalyvių sąrašai. Tada jie turi parašyti keletą taisyklių. Kad suprastume šias taisykles. Mums tai yra svarbiausia. Mes turime pasiruošti. Norėdami išvengti to, kaip buvo Pjongčange", — sakė Dračiovas.
  П/к президента Союза биатлонистов России В. Драчева
  © Sputnik / Нина Зотина
  Vladimiras Dračiovas

  WADA sprendimas įsigalios praėjus 21 dienai po to, kai apeliacinis skundas bus išnagrinėtas Sporto arbitražo teisme. Dabar Rusijos sportininkų likimas priklausys ne tiek nuo jų profesinių laimėjimų, kiek nuo teisininkų ir sporto funkcionierių kovos. Ir tai, deja, jau mažai ką turi bendro su sportu.

  Temos:
  Rusijos sporto dopingo skandalas (23)
  Tegai:
  sportas, WADA, Rusija

  Svarbiausios temos