18:32 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Kijevas ketina ir toliau tartis su Maskva dėl dujų tranzito

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Ukrainos ministras pirmininkas Aleksejus Gončarukas pažymėjo, kad derybos tarp Kijevo ir Maskvos dėl dujų tranzito bus tęsiamos, tačiau galbūt jos vyks "dujų karo" fone. Apie tai vyriausybės vadovas paskelbė savo Facebook puslapyje.

  "Mes pasiekėme savo tikslą dujų klausimu — perkėlėme dujų tranzito klausimą iš Donbaso situacijos aptarimo. Nesusitarėme dėl sutarties, tačiau tai neturėjo įvykti Paryžiuje. Ukraina toliau tarsis dėl dujų, galbūt tiesiog, esant "dujų karui", — parašė ministras pirmininkas, komentuodamas "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimo Paryžiuje rezultatus.

  Gončarukas pažymėjo, kad Kijevas pasirengęs galimoms pasekmėms. Anot jo, Ukrainoje užpildytos požeminės dujų saugyklos, jos "logiką" palaiko ES ir Stokholmo arbitražo sprendimas, o "Nord Stream-2" dujotiekis dar nėra baigtas.

  Tuo pat metu ministras pirmininkas pabrėžė, kad Ukrainai reikia ilgalaikės sutarties ir šalis gali priimti "skolos grąžinimą"  degalais.

  Pirmasis per trejus metus "Normandijos ketverto" (Rusija, Ukraina, Prancūzija, Vokietija) lyderių susitikimas antradienio vakarą baigėsi Paryžiuje. Aukščiausiojo lygio susitikimo metu Rusija ir Ukraina surengė derybas dėl dujų tiekimo.

  Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas teigė, kad šalys nėra pasiekusios galutinių susitarimų. Jis pažymėjo, kad Maskva ir Kijevas tęs derybas dujų bendrovių vadovų ir energetikos ministrų lygiu.

  Savo ruožtu Ukrainos vadovas teigė, kad pavyko "išblokuoti" dujų tranzito klausimą. Jis gyrė galimybę pratęsti sutartį dėl Rusijos dujų tranzito po sausio 1 dienos.

  Dabartinė tranzito sutartis baigiasi šių metų pabaigoje, tačiau naujo susitarimo dar nėra. Paskutiniame trišaliame susitikime, kuriame dalyvavo Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Europos Sąjungos atstovai, nebuvo pasiekta jokių konkrečių susitarimų.

  Maskva atkakliai tvirtina, jog būtų naujo susitarimo pasirašymas įmanomas tik tuo atveju, jei abi pusės atsisakys pretenzijų tarptautiniame arbitraže.

  Kijeve šios sąlygos laikomos nepriimtinomis. "Naftogaz" savo pretenzijas "Gazprom" įvertino 22 milijardais dolerių.

  Dar šia tema

  Rusija ir Ukraina pratęsė naftos tranzito sutartį dešimčiai metų
  Putinas paskelbė apie galimą dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimą
  Žirinovskis apkaltino Jelciną "pagrindiniu nusikaltimu Rusijos istorijoje"
  Susitikimas po trejų metų pauzės: "Normandijos formato" viršūnių susitikimo rezultatai
  Ekspertas: Putinas parodė, kad tranzito tema galimas konstruktyvus dialogas
  Tegai:
  dujos, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos