15:56 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žiniasklaida rašo, kad pakeliui į spaudos konferenciją, pasibaigus deryboms, Merkel "be didelio džiaugsmo" pasakė, jog Putinas nugalėtojas

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė Rusijos lyderį Vladimirą Putiną "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimo Paryžiuje nugalėtoju, rašo "Kommersant".

  Pažymima, kad kanclerė ištarė šią frazę pakeliui į spaudos konferenciją. Bet, kaip pabrėžia žurnalistai, ši išvada padaryta "be didelio džiaugsmo".

  "Šiandien tu esi nugalėtojas ...", — "Kommersant" cituoja Merkel žodžius.

  Gruodžio 9 dieną įvyko pirmasis per trejus metus "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimas: Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Emanuelis Makronas ir Vladimiras Zelenskis. Po jo vyko Rusijos ir Ukrainos prezidentų derybos.

  Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos vadovai sutarė dėl neginčijamo Minsko susitarimų įgyvendinimo. Artimiausiu metu prasidės pajėgų ir priemonių atsitraukimas trijuose bandomuosiuose pietryčių Ukrainos ruožuose.

  Putinas derybas su Ukrainos vadovu įvertino kaip prasidėjusį santykių atšilimą. Zelenskis pabrėžė, kad derybos buvo sunkios ir ilgos, tačiau gana pozityvaus pobūdžio.

  Dar šia tema

  Susitikimas po trejų metų pauzės: "Normandijos formato" viršūnių susitikimo rezultatai
  Kremlius papasakojo apie Putino ir Zelenskio derybų detales
  Zelenskis ir laisvieji radikalai. Kaip Paryžiuje Kijevas liko be palaikymo
  Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Angela Merkel

  Svarbiausios temos