08:21 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (495)

  Šiame patikrinimo etape ekspertai įvertins pagrindinės energetinio bloko įrangos veikimą ir išbandys apsaugos sistemas

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Baltarusijos atominės elektrinės (AE) pirmajame energetiniame bloke prasidėjo karštieji įrangos bandymai, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Baltarusijos AE statybos projekto direktoriaus Vitalijaus Polianino pareiškimą.

  Šis paleidimo tikrinimo etapas prieš fizinį paleidimą taps pačiu plačiausiu.

  "Mes pasiekėme energetinio bloko paruošimo fiziniam paleidimui programos finišo liniją. Kitas etapas po to, kai karštieji bandymai bus baigti, pagal elektrinės paruošimo fiziniam paleidimui planą — energetinio bloko pirmojo ir antrojo kontūrų pagrindinės ir pagalbinės įrangos revizija", — pasakė Polianinas.

  Karštųjų bandymų metu imituojamas energetinio bloko veikimas. Tokiu atveju į reaktorių įkeliami šilumą išskiriančios riklės imitatoriai. Šiame tikrinimo etape ekspertai įvertins pagrindinės energetinio bloko įrangos veikimą ir išbandys pirmojo ir antrojo kontūrų apsaugos sistemas nuo slėgio viršijimo. Tame pačiame etape bus išbandomi pagrindiniai cirkuliaciniai siurbliai reaktoriaus šaltais ir karštais parametrais.

  Be to, bandymų metu bus patikrinta elektros energijos tiekimo pačio Baltarusijos AE poreikiams sistema pertraukimo ir visiško energetinio bloko darbo nutraukimo metu bei bus sumodeliuota maksimalios projektinės avarijos situaciją.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Baltarusijos atominės elektrinės Astrave paleidimas atidėtas nuo 2019 metų pabaigos 2020 metų sausiui. Tuo metu konkreti paleidimo data priklausys nuo branduolinio kuro pristatymo terminų ir jo priėmimo elektrinėje.

  Lietuva kritikuoja Astravo AE

  Vilnius nuolat kritikuoja Baltarusijos vystomą Astravo atominės elektrinės projektą. Lietuvos valdžia, visų pirma, nėra patenkinta statybų aikštele (50 kilometrų nuo Vilniaus) ir tuo, kad elektrinė statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Iš esmės Lietuvos vyriausybė piktinasi dėl to, kad Baltarusijos atominė elektrinė yra tariamai nesaugi ir kelia grėsmę Baltarusijos bei Lietuvos gyventojams. Šiuo atžvilgiu valstybėje vis dažniau vykdomos pratybos, kurių metu imituojamos "radiologinės grėsmės" dėl sprogimo Astravo AE.

  Lietuvos politikai mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Taip pat Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo uždrausta importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Minskas visus Vilniaus reikalavimus laiko politizuotais. Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad Baltarusijos atominė elektrinė statoma visiškai laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (495)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Suomija turi teisę reikalauti konsultacijų dėl Baltarusijos AE
  Kova su Astravo AE kaip bandymas pasiteisinti už Ignalinos AE "nužudymą"
  Lietuvoje papasakota, kaip bus užtikrinta Baltarusijos AE radiacinio fono kontrolė
  Lietuva paragino EK sutelkti dėmesį į Astravo AE "problemą"
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija

  Svarbiausios temos