04:33 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Turkijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Ankaros pozicija Londono susitikimo metu buvo "geros valios gestas sąjungininkams"

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Turkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Ankara nepalaikys NATO plano ginti Baltijos šalis, kol aljansas nepriims plano apsaugoti Turkiją nuo terorizmo grėsmės. Tai pareiškė Turkijos departamento vadovas Mevlut Čavušohlu, praneša RIA Novosti.

  "Mes turėjome blokuoti sprendimą dėl Baltijos. Tiek mūsų, tiek Baltijos šalių planai laukia patvirtinimo. Kol nebus patvirtintas mūsų planas, nebus patvirtintas ir kitas. Abu planai turi būti patvirtinti tuo pačiu metu. NATO pareiga — apsaugoti Turkiją taip pat, kaip ir Baltijos šalis", — teigė Čavušohlu.

  Anot ministro, Turkijos saugumas yra ne mažiau svarbus nei Baltijos šalių saugumas.

  Praeitą savaitę, NATO viršūnių susitikimo atidarymo dieną, paaiškėjo, kad  Turkijos lyderis Redžepas Tajipas Erdoganas pagrasino blokuoti aljanso planą apsaugoti Baltijos šalis ir Lenkiją, nes aljansas nepalaiko kovos su kurdų gynybos pajėgomis šiaurės Sirijoje.

  Atsakydamas į šį pareiškimą, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad aljansas turi jėgų ir priemonių užtikrinti visų savo sąjungininkų saugumą.

  Tačiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad susitiko su Erdoganu asmeniškai ir politikams pavyko susitarti dėl dokumento.

  Kaip pranešė "Euroactie", jau po NATO viršūnių susitikimo vizito Italijoje metu Čavušohlu teigė, kad Ankaros pozicija nepasikeitė.

  Dar šia tema

  Politologas: Turkija pamatė dvigubus NATO standartus, taikomus Baltijos šalims
  Ekspertas paaiškino, kodėl Turkija nenori stiprinti Baltijos šalių apsaugos
  Linkevičius paskelbė, kad Lietuva pasitiki Turkija kaip NATO partnere
  Turkija mano, kad NATO saugumo strategijos atnaujinimas yra neišvengiamas
  Tegai:
  Baltijos šalys, NATO, Turkija

  Svarbiausios temos