19:56 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Leidinyje buvo išvardytas didžiausių valstybių karinių jūrų pajėgų "arsenalas", pažymint kai kuriuos "nacionalinius" ypatumus

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Žurnalas "The National Interest" įvardijo penkis galingiausius jūrų laivynus pasaulyje. Į sąrašą įtraukta Rusija, JAV, Kinija, Didžioji Britanija ir Japonija.

  Kaip pažymėjo straipsnio autorius, JAV karinis jūrų laivynas turi daugiau laivų nei bet kuris kitas laivynas. Amerikiečių laivyne, primena leidinys, yra dešimt lėktuvnešių, devyni desantiniai laivai, 22 kreiseriai, 62 eskadriniai minininkai, 17 fregatų ir 72 povandeniniai laivai.

  Kinijoje šiuo metu yra vienas lėktuvnešis, trys desantiniai laivai, 25 eskadriniai minininkai, 42 fregatos, aštuoni branduoliniai ir apie 50 įprastų povandeninių laivų.

  Pastaruoju metu Rusijoje statomi nauji laivai, modernizuojami seni. Rusijos laivyne yra 79 dideli laivai, įskaitant vieną lėktuvnešį, penkis kreiserius, 13 eskadrinių naikintuvų ir 52 povandeninius laivus.

  Didžiosios Britanijos karališkasis jūrų laivynas turi tris desantinius laivus, 19 fregatų ir eskadrinių minininkų, septynis branduolinės atakos povandeninius laivus ir keturis povandeninius laivus su balistinėmis raketomis. Be to, pastaraisiais metais laivynas mažėja.

  Japonijos laivyne yra 114 laivų, iš jų 46 vienetai eskadrinių minininkų. Taip pat šios šalies povandeninis laivynas, kurį sudaro 16 laivų, yra vienas geriausių pasaulyje, mano "The National Interest".

  Dar šia tema

  Spaudimo Rusijos Federacijai poveikis: visos raketų brigados perėjo prie "Iskander-M"
  Lenkijos laivynas "skęsta"; Lietuvos karinio jūrų laivyno manevrai arti nulio
  Atsakymas "Mistraliams". Koks bus naujasis Rusijos sraigtasparnių nešėjas
  Tegai:
  Rusija, Kinija, JAV, Didžioji Britanija, Japonija, laivynas

  Svarbiausios temos