06:59 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak eksperto Ričardo Vaico, Rusija ir JAV pasisakė už santykių gerinimą, tačiau "nenurodė aiškaus kelio šiam tikslui pasiekti"

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Po Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vizito Vašingtone Rusija ir Amerika pasisakė už santykių gerinimą įvairiausiais klausimais, tačiau aiškus būdas šiam tikslui įgyvendinti nepristatytas, RIA Novosti sakė Hudsono instituto Karinės ir politinės analizės centro direktorius Ričardas Vaicas, rašo RIA Novosti autorė Tatjana Smailovski.

  Lavrovas antradienį lankėsi Vašingtone, kur derėjosi su valstybės sekretoriumi Maiku Pompėju ir šalies prezidentu Donaldu Trampu.

  Ekspertas pažymėjo, kad per Lavrovo susitikimus su Amerikos lyderiais "paliesta daugybė esminių klausimų". Šalys pasisakė už santykių gerinimą, tačiau, pasak jo, "nenurodė aiškaus kelio šiam tikslui pasiekti".

  "Jų pareiškimai iš tikrųjų tapo pasidalinimas nuomonėmis daugeliu klausimų, nepaaiškinant, kaip bus išspręsti daugelis jų nesutarimų", — paaiškino Vaicas. Visų pirma tai susiję su Sirijos klausimu, Ukraina, Rusijos ir Amerikos strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) likimu, taip pat su sankcijomis ir Rusijos Federacijos "kišimusi" į JAV rinkimus.

  "Vadovai aptarė keletą bendradarbiavimo sričių, įskaitant kovą su terorizmu, Afganistaną ir Šiaurės Korėją. Nepaisant to, ministras Lavrovas savo spaudos konferencijoje Rusijos ambasadoje sakė, kad bendradarbiavimas kovoje su terorizmu daugiausia susijęs su nuolatiniu šalių tarpusavio dialogo atnaujinimu. Kalbant apie Šiaurės Korėją, abi šalys patvirtino bendrą tikslą — Korėjos pusiasalio branduolinių ginklų atsikratymas. Tačiau Lavrovas kritikavo JAV požiūrį, kad pernelyg daug dėmesio skiriama neigiamoms sankcijoms..." — pasakojo pašnekovas agentūrai.

  Kaip teigiamą dalyką ekspertas įvardijo dėmesį ekonominių ryšių plėtrai. "Šalys aptarė galimybes toliau gilinti ekonominius ryšius, kurie jau auga, ir tai stebina, turint omenyje JAV ekonomines sankcijas Rusijai ir kai kurias Rusijos teismų bylas prieš Amerikos investuotojus. Jie pažymėjo, kad netrukus paskelbs apie dvišales iniciatyvas šioje srityje", — pridūrė Vaicas.

  Spaudos konferencijos su Lavrovu metu Pompėjas paskelbė, kad JAV ir Rusija netrukus gali pateikti naujų ekonominio abiejų šalių bendradarbiavimo iniciatyvų. Rusijos užsienio reikalų ministras taip pat patvirtino bendradarbiavimo gerinimą šia linkme. Rusijos ir JAV prezidentai Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas susitarė sudaryti patariamąją verslo tarybą iš abiejų šalių verslo bendruomenių atstovų per susitikimą Helsinkyje.

  Dar šia tema

  "Išspręsime problemą": Lavrovas pajuokavo apie artėjančius JAV rinkimus
  Trampo tapimas prezidentu pablogino santykius su Rusija, pareiškė JAV istorikas
  Lavrovas: Trampas supranta "gerų santykių" su Maskva naudą
  Tegai:
  santykiai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos