10:43 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Rusijos diplomatės, Ukrainos valdžios institucijos pastebėjo didesnį komunikacijos kūrimo realizavimą

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova paskelbė, kad pasikeitė Ukrainos požiūris į derybas. Apie tai pranešė kanalas "Rossija 1" laidoje "Večer s Vladimirom Solovjovom" ("Vakaras su Vladmiru Solovjovu").

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Alexander Zemlianichenko Jr

  "Iš esmės pasikeitė ne tik tonas, bet, man atrodo, ir požiūris", — sakė Zacharova.

  Anot jos, bendravimas tarp Kijevo ir Maskvos tapo realistiškesnis. Visų pirma Ukrainos valdžia pradėjo kreiptis į teisinę sistemą ir veikti laikydamasi "įvairių visuomenės segmentų interesų".

  Pirmadienį Paryžiuje įvyko "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimas. Jame dalyvavo Rusijos, Prancūzijos ir Ukrainos prezidentai Vladimiras Putinas, Emanuelis Makronas ir Vladimiras Zelenskis, taip pat Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Po susitikimo vadovai priėmė komunikatą.

  Dokumente kalbama apie Minsko susitarimų, kaip darbo "Normandijos formatu", svarbą. Šalys trimis punktais aptarė naujų kontrolės punktų atidarymą ir pajėgų išvedimą iki kitų metų kovo pabaigos. "Normandijos ketverto" valstybių vadovai paragino kontaktinę grupę iki metų pabaigos apsimainyti kaliniais Donbase ir suteikti "visišką ir besąlyginę prieigą prie visų sulaikytų asmenų" Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui.

  Dar šia tema

  Zacharova pakomentavo Ukrainos pasirengimą "priimti porą Rusijos regionų"
  Zacharova aštriai atsakė į Zelenskio žodžius apie Donbaso gyventojus
  Tegai:
  santykiai, Rusija, Ukraina, Kijevas, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos