22:22 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (329)

  Pasak eksperto, ne kartą buvo nustatyta, kad žmonės, miegantys ilgiau nei vidutiniškai, turi didesnę širdies ir kraujagyslių ligų, įskaitant insultus, riziką

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vien tik ilgas dienos miegas nepadidina insulto rizikos — tiesiog tie, kurie jau turi sveikatos problemų, miega ilgiau nei įprastai, o trumpas dienos miegas yra naudingas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Sečenovskio universiteto Miego medicinos skyriaus vedėją Michailą Poluektovą.

  Anksčiau svetainėje "EurekAlert!" Kinijos mokslininkai iš Uhano mokslo ir technologijos universiteto pranešė apie tyrimą, kuriame teigiama, kad žmonėms, miegantiems dieną arba devynias ar daugiau valandų, yra padidėjusi insulto rizika.

  "Jei dienos metu žmogus miegos trumpai — 10-20-30 minučių, tada širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažėja, o jei miegas trunka ilgesnį laiko tarpą, tada rizika padidėja. Greičiausiai taip yra tiesiog dėl to, kad kai kurie žmonės, dieną miegantys per ilgai, jau turi negalavimų, padidinančių kraujagyslių ligų riziką", — teigė RIA Novosti Poluektovas.

  Jis patikslino, kad kinų mokslininkai ne pirmieji padarė tokią išvadą, panašūs tyrimai buvo atlikti ir kitose šalyse.

  Pasak eksperto, ne kartą buvo nustatyta, kad žmonės, miegantys ilgiau nei vidutiniškai, turi didesnę širdies ir kraujagyslių ligų, įskaitant insultą, riziką. Be to, tiesioginis insulto rizikos padidėjimas nėra susijęs su per ilgu miegu.

  "Per ilgas miegas kompensuoja visiškai nepalankią būklę — galbūt sutrikusi nervų sistema, galbūt širdies ir kraujagyslių sistema, tad žmonės, turintys sveikatos problemų, miega ilgiau", — aiškino Poluektovas.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (329)

  Dar šia tema

  Gydytoja įvardijo dešimt produktų, kurie gali pakeisti vaistus
  Kauno rajone sudužo lėktuvas, žuvo du žmonės
  Lietuviai pas stomatologus lankosi dažniau nei dauguma europiečių
  Tegai:
  sveikata, miegas, gydytojai

  Svarbiausios temos