05:37 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, pažymima, kad, kitaip nei ankstesniuose tokio pobūdžio dokumentuose, NATO šalių vadovų deklaracijoje nėra raginama pratęsti START-III sutartį

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vašingtonas sistemingai sukuria kliūtis pratęsti START-III sutartį, ir tokia pozicija šiuo atveju gali tapti lemtinga, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą.

  Raketos Minuteman 3 paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Vandenberg Air Force Base / Senior Airman Ian Dudley

  "Pažymima, kad, kitaip nei ankstesniuose tokio pobūdžio dokumentuose, NATO šalių vadovų deklaracijoje nėra raginama pratęsti START-III sutarties. Tai aiškiai daroma ir spaudžiant JAV. Vašingtonas sistemingai palaiko neužtikrintumą šia tema ir nesistengia skubiai atsakyti į Rusijos pasiūlymą pratęsti sutartį. Akivaizdu, kad šios sutarties nutraukimas būtų mirtinas smūgis branduolinių ginklų kontrolės architektūrai", — per trumpąją konferenciją sakė ji.

  JAV pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties. Rusija atmetė JAV reikalavimus. 2021 metų pradžioje nustoja galioti Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-III), o JAV dar nenusprendė, ar ketina ją pratęsti.

  JAV anksčiau pareiškė, kad į susitarimus su Rusija turėtų būti įtraukti ne tik ginklai, kuriems taikoma START-III, bet ir kiti ginklai ir transportas, kurie vis dar kuriami Rusijoje, įskaitant mažos galios branduolinius įrenginius, pristatomus naujomis tam skirtomis transporto priemonėmis. Pentagonas mano, kad Rusija turi iki 2 tūkstančių vienetų strateginių branduolinių ginklų.

  Tegai:
  sutartis, JAV, Marija Zacharova, Rusijos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos