01:37 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos URM viceministro, tai yra išteklių švaistymas, papildomų skiriamųjų linijų sukūrimas, pablogėjusi padėtis karinio saugumo srityje

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Rusija nepritaria NATO "Defender Europe" pratyboms Rytų Europoje 2020 metais, nes jos nėra susijusios su saugumo stiprinimu, jos tik sukurs skiriamąsias linijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų viceministrą Aleksandrą Gruško.

  "Mes nepritariame šioms pratyboms. Šios pratybos yra šaltojo karo pėdsakai. Šių pratybų prasmė mums yra visiškai aiški. Pagrindinis elementas bus Amerikos pajėgų pastiprinimo pristatymas į Europos žemyną, siekiant "susidurti" su panašiu priešu. Nėra jokio ryšio su realia saugumo situacija. Europoje to nėra", — žurnalistams sakė jis.

  Jis pažymėjo, kad tai yra išteklių švaistymas, papildomų skiriamųjų linijų sukūrimas, pablogėjusi padėtis karinio saugumo srityje.

  Maskva ne kartą pareiškė apie savo taikius ketinimus ir pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudoja Vakarų šalių isteriją, siekdama didinti pajėgas rytiniame flange.

  Neįprastą NATO aktyvumą rytuose pastebi ne tik Rusija, bet ir Baltarusija. 2020 metų pavasarį Vokietijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse NATO rengia didžiausias per pastaruosius du dešimtmečius pratybas "Defender Europe 2020". Jose dalyvaus beveik 40 tūkstančių kareivių.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip užtikrinti savo šalių saugumą tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  Dar šia tema

  Ekspertas paaiškino, kodėl Turkija nenori stiprinti Baltijos šalių apsaugos
  "Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą
  Tegai:
  Rusija, Europa, pratybos, NATO

  Svarbiausios temos