19:01 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Savo ruožtu Ekonomikos ir energetikos ministerijos atstovas pažymėjo, kad Berlynas tikisi aiškumo dėl tolesnės įvykių plėtros po rinkimų Didžiojoje Britanijoje

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Po JK parlamento rinkimų Vokietija mano, kad jos pasitraukimas iš Europos Sąjungos "labai tikėtinas" iki 2020 metų sausio pabaigos, teigė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas, praneša RIA Novosti.

  "Mes remiamės tuo, kad sėkmingo ratifikavimo tikimybė yra didelė. Europos Parlamentas taip pat turėtų balsuoti šiuo klausimu. Todėl labai tikėtina, kad mes turėsime išeitį 2020 metų sausio 31 dieną. Po to pamatysime, kaip ateityje užmegzti santykius", — trumpojoje konferencijoje kalbėjo jis.

  Savo ruožtu Ekonomikos ir energetikos ministerijos atstovas pažymėjo, kad Berlynas tikisi aiškumo dėl tolesnės įvykių plėtros po rinkimų Didžiojoje Britanijoje.

  "Mes atsižvelgėme į rinkimų JK rezultatus, tikimės, kad tai suteiks aiškumo Europos partneriams ir Europos ekonomikai. Turėtų būti pereinamasis etapas, kurį nustato išstojimo susitarimas, o paskui antrasis etapas, kuris nulems būsimus santykius", — sakė ji.

  Panašiai kalbėjo Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas interviu "Berliner Morgenpost". Anot jo, "bet kokiu atveju po rinkimų mes turime suprasti, kokiu keliu eis Didžioji Britanija" po kelerių metų netikrumo, kuris "apsunkino piliečius ir įmones ne tik JK, bet ir Vokietijoje bei kitose ES".

  "Labai tikėtina, kad sėkmingas "Brexit" įvyks 2020 metų sausio mėnesio pabaigoje. Turėsime pereinamąjį laikotarpį iki 2020 metų gruodžio 31 dienos, kad piliečiai ir įmonės galėtų prisitaikyti prie "Brexit", — sakė jis ir paaiškino, kad pereinamasis laikotarpis gali būti trukti dvejus metus.

  Ketvirtadienį vykusiuose išankstiniuose parlamento rinkimuose konservatorių partija laimėjo su didele persvara. Dabar konservatorių lyderis ir ministras pirmininkas Borisas Džonsonas turės sudaryti vyriausybę. Didžiosios Britanijos žiniasklaida tikina, kad reikšmingų pokyčių kabinete nebus, o vyriausybė nebus sudaroma penktadienį.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  Tegai:
  ES, Vokietija, Brexit

  Svarbiausios temos