05:23 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vakar ES lyderių aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje nuspręsta šešiems mėnesiams pratęsti ekonomines sankcijas Rusijai

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Ukrainos konflikto sprendimo srityje padaryta pažanga, tačiau kol kas nepakanka sąlygų, kad būtų galima panaikinti antirusiškas sankcijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos kanclerę Angelą Merkel.

  Vakar ES lyderių aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje nuspręsta šešiems mėnesiams pratęsti ekonomines sankcijas Rusijai.

  "Praėjusį vakarą Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir aš informavome apie Normandijos viršūnių susitikimo rezultatus. Galime pasakyti, kad tam tikra pažanga padaryta, tačiau to nepakanka, kad sankcijos būtų panaikintos. Todėl vienbalsiai nusprendėme jas pratęsti", — trumpai sakė Merkel.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme, kuris vėl susivienijo su Rusija po 2014 metais pusiasalyje vykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeisdama importą savo šalies gamybos prekėmis, ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga.

  Be to, Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ar Minsko susitarimų dėl situacijos Donbase sureguliavimo subjektas.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau išreiškiama nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

  Dar šia tema

  Peskovas: Europoje vis dar slepiasi daug teroro išpuolių Rusijoje dalyvių
  "Pragariškos JAV sankcijos": kodėl neverta jų bijoti?
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Briuselis, Vokietija, ES

  Svarbiausios temos