22:22 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos įmonė nepaklūsta valdžiai, todėl, net jei politikai susitars, koncerno žodis bus lemiamas, mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. "Naftogaz" patogu sukelti krizinę situaciją dėl dujų kainos padidinimo, sakė vyriausiasis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas interviu Sputnik radijui.

  "Manau, kad Zelenskis sako gana nuoširdžiai, kad jis tikisi pasirašyti tranzito sutartį. Tiek iš prezidento pusės, tiek iš Ukrainos vyriausybės pusės mes matome gana konstruktyvią poziciją. Jie nori susitarti, jie nori priimti kompromisą. Problema ta, kad "Naftogaz" nesutinka su jais", — sakė Juškovas.

  Vladimiras Zelenskis
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Ukrainos valdžiai nepaklūsta "Naftogaz", ir tai yra pagrindinė problema. Politikai susitars, o "Naftogaz" sakys: "Mes nieko nežinome, kompromiso nenorime". "Naftogaz" yra patogu sukelti krizinę situaciją, nes, viena vertus, tai lems aukštesnes kainas ir "Naftogaz" uždirbs daugiau pinigų, kita vertus, "Naftogaz" vyriausiasis vadovas bus arčiau Amerikos politinio elito ir jie bus pagrindiniai naudos gavėjai, nutraukus Rusijos dujų tranzitą Europoje", — teigė ekspertas.

  Pasak jo, štai su tuo Zelenskiui reikia ką nors daryti, kad būtų pasirašyta sutartis.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis televizijos kanalo "1+1" eteryje pareiškė, kad bus pasirašyta sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą. Jis pažymėjo, kad šis susitarimas yra svarbus ne tik Kijevui, bet ir Europai.

  Zelenskis teigė, kad visos šalys yra pasirengusios pasirašyti dokumentą, o pagrindinė problema yra sutarties sudarymo laikotarpis. Rusija pasiūlė sudaryti sutartį metams, o Ukraina — dešimčiai metų.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" paprašė areštuoti "Gazprom" aktyvus Latvijoje
  "Naftogaz" pareiškė apie 2 milijardų dolerių išieškojimą iš "Gazprom"
  Kremlius papasakojo apie Putino ir Zelenskio derybų detales
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Ukrainos "Naftogaz", Rusija

  Svarbiausios temos