11:50 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (344)

  Pasak tyrėjų, ši technologija taip pat gali būti naudojama kitiems kūno skysčiams, tokiems kaip kraujas, šlapimas ir plazma, tirti

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Mokslininkai sukūrė žmogaus papilomos viruso 16, kamieno, sukeliančio burnos ir gerklės vėžį, seilių aptikimo metodą. Aprašas pateiktas "Journal of Molecular Diagnostics".

  Amerikos mokslininkai iš Diuko universiteto, Kalifornijos universiteto, Los Andžele, bendradarbiaudami su kolegomis iš Britanijos Birmingemo universiteto, sukūrė metodą, leidžiantį lengvai analizuoti seilėse esantį ŽPV16 žmogaus papilomos virusą — patogenišką kamieną, sukeliantį burnos ir ryklės vėžį (onkologinę ligą, kuri retai nustatoma ankstyvosiose stadijose).

  Naują neinvazinį metodą mokslininkai pavadino akustofluidu, nes mokslininkų sukurto analizės prietaiso pagrindas yra mažytis akustofluidas, dirbantis tiek su akustiniais, tiek su mikrohidrodinaminiais signalais.

  Manoma, kad egzosomos atlieka svarbų vaidmenį tarpląsteliniame bendravime, todėl jų skaičius didėja dėl tam tikrų vėžio rūšių, ypač gerklų ir ryklės vėžio, išsivystymo. Sukurtas prietaisas, pašalindamas perteklines daleles iš seilių, sukuria koncentruotus mėginius, kuriuose gausu egzosomų, o jose lengvai aptinkami navikui būdingi biožymekliai.

  "Kiekvienais metais pasaulyje užfiksuojama apie 115 tūkst. gerklės vėžio atvejų. Tai yra vienas sparčiausiai augančių vėžio atvejų Vakarų šalyse, ypač tarp jaunų pacientų. Todėl būtina tobulinti ankstyvo jo nustatymo metodus", — "Elsevier" pranešime spaudai cituojami tyrimo autoriaus — Tony Jun Huango iš Diuko universiteto — žodžiai. Sėkmingas ŽPV16 viruso aptikimas seilių egzosomose, izoliuotose akustofluido platformoje, yra šio metodo pagrindas.

  Tyrėjai ištyrė 10 pacientų, sergančių burnos ir ryklės vėžiu, seilių pavyzdžių. Aštuoniuose iš jų naujas metodas atskleidė naviko biologinį žymeklį ŽPV16 DNR.

  Autoriai pažymi, kad jų metodas leidžia sukurti automatizuotą atrankos sistemą — greitą ir pigią preliminarią vėžio, susijusio su ŽPV virusu, diagnozę, atliekamą pacientų stebėjimo vietoje.

  Seilių analizė apdorojama mažiau nei penkias minutes, palyginti su aštuoniomis valandomis, kurių reikia tradicinei biožymeklio analizei atlikti. Be to, rezultatai nepriklauso nuo seilių klampumo ir jų surinkimo būdų.

  Metodas yra kiekybinis ir tinkamas naviko vystymuisi ar jo gydymo pažangai stebėti.

  "Dėl šių savybių akustofluidų technologija gali žymiai viršyti esamus standartus, pagreitinti egzosomų biomedicininius tyrimus ir padėti atrasti naujų egzosominių biožymeklių", — sako daktaras Juanas.

  Pasak tyrėjų, ši technologija taip pat gali būti naudojama kitiems kūno skysčiams, tokiems kaip kraujas, šlapimas ir plazma, tirti.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (344)

  Dar šia tema

  Gydytoja papasakojo, kaip ištverti anomalaus atmosferos slėgio sukeltą spaudimą
  Vietoje vaistų? Gydytoja įvardijo maisto produktus, turinčius gydomųjų savybių
  Gydytoja įvardijo dešimt produktų, kurie gali pakeisti vaistus
  Tegai:
  medicina, vėžys, mokslininkai

  Svarbiausios temos