22:44 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentaras pakomentavo Valstybinės kalbos įstatymą, kuris Ukrainoje buvo priimtas šių metų pavasarį

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Jurijus Pavlenka iš frakcijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" teigė, kad ukrainiečiai tariamai moka rusų kalbą geriau nei patys rusai. Tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos televizijos kanalą "NewsOne".

  Deputatas pakomentavo Valstybinės kalbos įstatymą, kuris numato vartoti tik ukrainiečių kalbą beveik visose gyvenimo srityse. Parlamentaras mano, kad tai ne suvienys šalį, bet, atvirkščiai, suskaldys. Anot politiko, kalbų įvairovė gali sustiprinti valstybę.

  "Visos šalys kovoja, norėdamos išplėsti savo įtakos sferą. Kodėl mes taip lengvai apribojame savo galimybes eiti toliau ir plėstis? Taip, mūsų žmonės rusiškai kalba gražiau, taisyklingiau, nei daugelis rusų — taip, mes galime apsaugoti rusakalbius gyventojus Rusijoje. Taigi, pradėkime išnaudoti savo pranašumus, o ne silpninti save", — teigė Pavlenka.

  Ukrainoje nuolat skamba raginimai uždrausti viską, kas vienaip ar kitaip susiję su Rusija ar rusų kalba. Anksčiau įsigaliojo įstatymas "Dėl ukrainiečių kalbos, kaip valstybinės kalbos, funkcionavimo užtikrinimo", numatantis ukrainiečių kalbos vartojimą beveik visose gyvenimo srityse — jis turėtų tapti privalomas valstybės ir vietos valdžios institucijoms, visoms švietimo įstaigoms, ligoninėms ir paslaugų sektoriui.

  Dabartinis valstybės vadovas Vladimiras Zelenskis pažadėjo atidžiai išanalizuoti įstatymų atitikimą Konstitucijai. Jis pažymėjo, kad dokumentas buvo priimtas "be išankstinių išsamių diskusijų su visuomene".

  Dar šia tema

  Rusijos URM papasakojo apie "pokalbį pakeltu tonu" viršūnių susitikime Paryžiuje
  Latvijos politikas įvertino blogų santykių su Rusija pasekmes
  Rusija ir Ukraina derėjosi dėl dujų tranzito
  Tegai:
  rusų kalba, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos