05:31 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Aljanso atstovė pabrėžė, kad per pastaruosius metus Rusija technologiškai labai patobulino savo povandeninių laivų flotilę

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Rusijos povandeninių laivų aktyvumas pasauliniame vandenyne pasiekė aukščiausią lygį nuo šaltojo karo pabaigos, pranešė Vokietijos žiniasklaidos grupė "RedaktionsNetzwerk Deutschland" (RND) su nuoroda į NATO atstovę Oaną Lungesku.

  Kaip rašo RND, dėl to aljanso būstinėje Briuselyje intensyviai diskutuojama apie NATO jūrų pajėgų modernizavimą.

  "Rusija nuolat stiprina savo operacijas po vandeniu", — pareiškė Lungesku.

  Pasak jos, tai ypač tai aktualu Šiaurės Atlantui ir Norvegijos jūrai.

  NATO į tai, be kita ko, reaguos sustiprintu patruliavimu. Be to, planuojama investuoti į šiuolaikines povandeninių laivų naikinimo iš oro technologijas.

  Kartu Lungesku pažymėjo, kad Šiaurės Atlantas vis dar yra "gyvybiškai svarbus Europos saugumui", kalbant apie kariniam tiekimui pritaikytus kelius, civilinius prekybos kelius ir ryšių kanalus.

  Leidinys pažymi, kad per pastaruosius metus Rusija technologiškai labai patobulino savo povandeninių laivų flotilę: povandeniniai laivai tapo daug "tylesni". Be to, Vakarai bijo Rusijos povandeninio bazavimosi raketų, kurios taip pat buvo patobulintos.

  Visų pirma, leidinys rašo apie projekto "955 Borej" atominius povandeninius laivus ir kuriamas viršgarsines raketas "Cirkon". Kaip pažymi RND, dar negalima tiksliai pasakyti, "ar iš viso šiuolaikinės Vakarų perėmimo sistemos gali jas sustabdyti".

  Pajėgų pasauliniame vandenyne stiprinimas — vienas iš Rusijos karinio jūrų laivyno prioritetų. Kaip maždaug prieš metus pareiškė tuometinis vyriausiasis vadas Vladimiras Koroliovas, Rusijos karinio jūrų laivyno pajėgos turėtų būti svarbiuose pasaulinio vandenyno rajonuose "tokiu skaičiumi, kad būtų galima pašalinti bet kokias grėsmes [šiomis] kryptimis". Dabar, pasak jo, šias užduotis atlieka apie 100 įvairių klasių Rusijos karinio jūrų laivyno laivų.

  Padidėjusį NATO aktyvumą šalia Rusijos sienų, jūrų priešraketinės gynybos sistemų ir tiksliųjų ginklų strateginių nebranduolinių sistemų dislokavimą Rusijos karinis jūrų laivynas laiko grėsme savo saugumui.

  Viršgarsinė jūrų raketa "Cirkon" — vienas iš naujausių Rusijos gynybos pramonės kūrinių — turės 9 machų greitį (devynis kartus didesnį nei garso greitis), o skrydžio nuotolis bus didesnis nei tūkstantis kilometrų.

  "Cirkon" planuojama įdiegti antvandeniniuose ir povandeniniuose laivuose — tiek perspektyviuose, tiek statomuose. Neseniai gynybos ministras Sergejus Šoigu nurodė daugiau dėmesio skirti "Cirkon" ir jau esančiai sparnuotajai raketai "Kalibr" tolimosios jūrų zonos laivų ginklavimosi metu.

  Dar šia tema

  "National Interest" atskleidė "tikrąjį" rusų "Paskutiniojo teismo" ginklą
  JAV žiniasklaida įvardijo "blogiausią košmarą" Kinijai ir Rusijai
  "Rosatom" išslaptino įsakymą dėl pirmosios sparnuotosios raketos sukūrimo
  Lenkijos laivynas "skęsta"; Lietuvos karinio jūrų laivyno manevrai arti nulio
  Atsakymas "Mistraliams". Koks bus naujasis Rusijos sraigtasparnių nešėjas
  Tegai:
  povandeninis laivas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos