16:39 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasaulyje daugiau nei 70 milijonų žmonių buvo priversti palikti savo namus, tarp jų — 25 milijonai pabėgėlių. Tai, anot JT Pabėgėlių agentūros, yra "rekordinis skaičius"

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Tarptautinė bendruomenė turi suvienyti pastangas, kad padėtų migrantams ir pabėgėliams, antradienį Ženevoje Pasaulinio pabėgėlių forumo atidarymo metu pasakė JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres), praneša RIA Novosti.

  "Daugiau nei 70 milijonų žmonių buvo priversti palikti savo namus, tarp jų — 25 milijonai pabėgėlių. JT Pabėgėlių agentūra šiuos skaičius pavadino "rekordiniais". Šiandien kaip niekada anksčiau reikia tarptautinio bendradarbiavimo ir praktinių, veiksmingų sprendimų", — pareiškė jis.

  Guteresas priminė, kad šiuo metu daugumą pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų priima besivystančios ir vidutines pajamas gaunančios šalys. Joms reikalinga tarptautinė parama — tiek finansinė, tiek teikiant praktinę pagalbą žmonėms.

  "Mes turime atkurti tarptautinio pabėgėlių apsaugos režimo, kurio pagrindas yra 1951 metų Konvencija dėl pabėgėlių statuso, ir 1967 metų Protokolas [dėl pabėgėlių statuso ratifikavimo — Sputnik], vientisumą... Mes turime patvirtinti žmogaus teises pabėgėliams", — pažymėjo jis.

  JT generalinis sekretorius pabrėžė, kad Pasaulinio pabėgėlių forumo tikslas yra užtikrinti Pasaulinio susitarimo dėl pabėgėlių, JT patvirtinto Niujorke 2018 metų gruodį, praktinio įgyvendinimo pagrindus.

  "Tai nėra neišsprendžiama situacija... Tai taip pat yra galimybė sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir solidarumą, kad būtų paspartinta reali pažanga užtikrinant prieigą prie švietimo, pragyvenimo šaltinių ir energijos; galimybė sustiprinti pabėgėlių ir juos priimančių bendruomenių gyvybingumą; išsaugoti humanitarinę erdvę ir galimybę pasiekti skurstančiuosius; ir stiprinti paslaugas, ypač žmonėms su negalia ir asmenims, kurie patiria seksualinį ar genderinį smurtą", — pridūrė Guteresas.

  Pasaulinis pabėgėlių forumas vyksta Ženevoje gruodžio 16-19 dienomis. Forume dalyvaus JT generalinis sekretorius, Turkijos ir Kosta Rikos prezidentai, taip pat aukšto rango Vokietijos, Pakistano ir Etiopijos valdžios atstovai. Tikimasi, kad forume bus aptarti klausimai, susiję su atsakomybės pasiskirstymu, pabėgėlių švietimu ir užimtumo užtikrinimu, apsauga, pragyvenimo šaltinių suteikimu ir reikalingos infrastruktūros mechanizmais.

  Dar šia tema

  Estija atsisako priimti pabėgėlius iš Afrikos dėl ukrainiečių antplūdžio
  Iš Lietuvos daugiau nei per pusę metų išsiųsti 137 nelegalūs užsieniečiai
  Paaiškėjo, kas labiausiai kelia nerimą Lietuvos gyventojams
  Tegai:
  Jungtinių Tautų organizacija (JTO), migrantai, pabėgėliai

  Svarbiausios temos