06:05 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos žiniasklaidoje istorija su Greta Thunberg sulaukė dviprasmiško įvertinimo ir kai kurie leidiniai bei komentatoriai išpeikė jaunąją aktyvistę

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Švedijos aktyvistė Greta Thunberg nustebo, kad jos kelionė traukiniu "Deutsche Bahn" žiniasklaidą sudomino labiau nei Madride vykusios klimato konferencijos COP25 rezultatai, praneša RIA Novosti.

  Vakar Thunberg ir "Deutsche Bahn" atsidūrė Vokietijos socialinių tinklų diskusijų centre. Priežastis buvo švedų aktyvistės nuotrauka, kurioje ji matyti, kad ji sėdi ant grindų traukinyje. Thunberg socialiniuose tinkluose paskelbta nuotrauka sukėlė "Deutsche Bahn" kritikos bangą. Buvo priminta apie traukinių vėlavimą ir atšaukimą, taip pat vietų nebuvimą. Atsakydama bendrovė "Twitter'yje" pareiškė, kad dėkoja aktyvistei už naudojimąsi Vokietijos geležinkelio paslaugomis, užsimindama, kad aktyvistė turėjo pirmos klasės bilietą, kuriame buvo nurodytos visos papildomos paslaugos šios kategorijos keleiviams.

  "Stebina, kad žiniasklaidą, atrodo, labiau domina paauglės kelionė traukiniu, nei tai, kad derybos dėl klimato (COP25) žlugo. Bet kadangi sąmokslo teorijos ir toliau klesti, taip ir nutiko. Kartais pasiseka, kad keliauji su žurnalistais, kurie gali patvirtinti istoriją", — "Twitter'yje" parašė aktyvistė. Po skelbimu ji pasidalino su ja keliavusios žurnalistės įrašu "Twitter'yje".

  "Šį savaitgalį važiavau tais pačiais traukiniais kaip Greta Thunberg. Abu sėdėjome ant grindų dviejuose traukiniuose (žiūrėkite vaizdo įrašą iš nuorodos iš pirmojo traukinio). Ji sėdėjo įprastoje vietoje po Getingeno, aš ir mano kolega — po Hanoverio", — rašė žurnalistė. Prie šio pranešimo ji pridėjo vaizdo įrašą, kurį tinklalapyje paskelbė švedų laikraštis "Dagens Nyheter". Vaizdo įraše Greta sėdi ant grindų traukinio koridoriuje.

  Vokietijos žiniasklaidoje istorija su Greta sulaukė dviprasmiško įvertinimo. Viena vertus, kai kurie, pavyzdžiui, leidinys "Bild", mano, kad Thunberg šioje situacijoje parodė neryžtingumą ir dviveidiškumą, iš pradžių slėpdamasi nuo viešos informacijos. Kita vertus, dalis žiniasklaidos vertina situaciją kaip "nesusipratimą", o "Spiegel" ypač atkreipė dėmesį į tai, kad "Deutsche Bahn" reakcija buvo per griežta, įskaitant tai, kad nebūtina rašyti, jog Thunberg keliauja pirmosios klasės vagone.

  Netrūko ir skaitytojų komentarų.

  "Mes matome, kaip šis vaikas nesavanaudiškai sėdi ant kietų ir šaltų grindų tarp didelių lagaminų ir krepšių. Žinutė: jokia kančia negali būti per didelė, kad ji užkariautų pasaulį su šia nuotrauka. Propaganda visame gražume ir, svarbiausia, didelė afera, nes ji turėjo pirmos klasės bilietą ir traukinio personalas ją lepino kaip nieką kitą. Tokiu būdu manipuliuojama politinės darbotvarkės nuotaikomis", — sakė vienas vartotojas.

  "Kai mokiausi internate, aš reguliariai sėdėdavau koridoriuje tarp kėdžių traukiniuose. Pas mane buvo antros klasės bilietas... Vadinasi, aš esu didvyrė!" — socialiniuose tinkluose rašė viena moteris.

  Tačiau yra ir tokių, kurie palaiko Gretą Thunberg ir vadina "Deutsche Bahn" elgesį nepagrįstu ir spekuliatyviu.

  "Kinijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kai kuriose kitose šalyse žmonės didžiuojasi savo geležinkeliu. Vokietija turėtų gėdytis jo. Kaip tai galėjo nueiti taip toli?" — klausia vienas iš "Deutsche Bahn" kritikų.

  Tegai:
  žiniasklaida, Vokietija, Greta Tunberg

  Svarbiausios temos