01:39 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ankstesni ministrų trišaliai susitikimai tranzito klausimu vyko 2018 metų liepos 17 dieną, vėliau — 2019 metų sausio 21, rugsėjo 19 ir spalio 28 dienomis

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Europos Komisija patvirtino, kad kitas trišalis ministrų susitikimas dėl Rusijos dujų tranzito tarp Rusijos, Ukrainos ir Europos įvyks gruodžio 19 dieną Berlyne. Jame bus aptariami sutarties trukmės, tiekimo apimčių, tarifų klausimai, taip pat arbitražo klausimų sprendimas. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva su nuoroda į EK pranešimą.

  "Ketvirtadienį, gruodžio 19 dieną Berlyne įvyks dar vienas trišalių politinių konsultacijų susitikimas politiniu lygiu su Rusija ir Ukraina dėl ilgalaikio dujų tranzito per Ukrainą po 2019 metų. Derybose daugiausia dėmesio bus skiriama politiniam susitarimui, apimančiam būsimo tranzito sutarties trukmę, apimtį ir tarifus, taip pat arbitražą, — rašoma pranešime.

  Pranešime pažymima, kad viceprezidentas Marošas Šefčovič, kuris anksčiau buvo atsakingas už energetikos sąjungos formavimą Europos Komisijoje ir vedė trišales derybas, atstovaus EK, o nuo šių metų gruodžio jis tapo atsakingas už tarpinstitucinius santykius.

  Dabartinė Rusijos ir Ukrainos dujų tranzito sutartis baigia galioti šių metų pabaigoje. Ankstesni ministrų trišaliai susitikimai tranzito klausimu vyko 2018 metų liepos 17 dieną, vėliau — 2019 metų sausio 21, rugsėjo 19 ir spalio 28 dienomis. Spalio mėnesį vykusiose trišalėse konsultacijose, kuriose dalyvavo Europos Komisija, Rusija pateikė poziciją dėl tranzito klausimo paketo sprendimo poreikio kartu su bylinėjimusi ir dujų tiekimu Ukrainai.

  Normandijos viršūnių susitikime, kuriame vyko pirmasis Rusijos ir Ukrainos prezidentų Vladimiro Putino ir Vladimiro Zelenskio susitikimas, šalys taip pat aptarė dujų klausimus. Po derybų Ukrainos lyderis teigė, kad šį klausimą "pavyko atblokuoti".

  Tegai:
  dujos, Ukraina, Rusija, Berlynas

  Svarbiausios temos