10:10 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Europos Komisijos viceprezidentas Marošas Šefčovičius RIA Novosti teigė, kad Rusija, Ukraina ir EK pasiekė principinį susitarimą dėl dujų

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos derybos dėl dujų bus tęsiamos penktadienį Minske, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom".

  "Derybos nėra techninės. Lygis aukštas. Nuo "Gazprom" — [bendrovės vadovas Aleksejus — Sputnik] Mileris", — pažymėjo įmonė.

  Anksčiau Europos Komisijos viceprezidentas Marošas Šefčovičius RIA Novosti teigė, kad Rusija, Ukraina ir EK pasiekė principinį susitarimą dėl dujų. Jis pažymėjo, kad kol kas šalys neketina pateikti informacijos, nes susitarimas dar turi būti patvirtintas Maskvos ir Kijevo.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad artimiausiu metu derybos bus tęsiamos. Jis pridūrė, kad šalys parengė "išsamų protokolą", kurį reikia patvirtinti.

  "Mes tikimės, kad artimiausiu metu pasieksime galutinį susitarimą", — sakė Novakas.

  Savo ruožtu Ukrainos energetikos ministerijos vadovas Aleksejus Orželis teigė, kad Ukraina ir Rusija parengė aukštos kokybės sprendimą ir netrukus pasirašys galutinę sutartį.

  Dabartinis Rusijos dujų tiekimo ir tranzito susitarimas nustoja galioti metų pabaigoje. Pagal Europos standartus, tranzito įmonė turėtų būti atskirta nuo kurą gaminančių įmonių. "Gazprom" galės sudaryti naują sutartį su nepriklausomu operatoriumi. Todėl, kad iš naujo derėtųsi dėl susitarimo, Ukrainos valdžia tokią įmonę turi įsteigti iki sausio 1 dienos.

  "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas trečiadienį teigė, kad naujos įmonės sertifikavimas turėtų būti baigtas gruodžio 26 dieną.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pareiškė apie 2 milijardų dolerių išieškojimą iš "Gazprom"
  Rusijos energetikos ministerija įvertino "Gazprom" ir "Naftogaz" derybas
  Tegai:
  dujų tranzitas, Minskas, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz"

  Svarbiausios temos