15:19 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnyba Estijos valdžios institucijų veiksmus įvertino kaip pasipiktinimą keliančią savivalę ir pažadėjo kreiptis į JT, ESBO, Europos Tarybą, UNESCO ir EŽTT

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Žmogaus teisių klausimus nagrinėjanti Europos Taryba visai neatsakė į RIA Novosti prašymą pakomentuoti Estijos valdžios grasinimus Sputnik Estija darbuotojams baudžiamosiomis bylomis.

  Nei Europos Tarybos žmogaus teisių pareigūnė Dunja Mijatovič, nei ETPA neatsakė RIA Novosti į prašymą įvertinti situaciją aplink Sputnik Estija darbuotojus.

  Anksčiau MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian estų ir rusų kalbomis paragino Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid atkreipti dėmesį į situaciją, susijusią su Sputnik Estija, ir užkirsti kelią žurnalistų areštui.

  MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnyba Estijos valdžios institucijų veiksmus įvertino kaip pasipiktinimą keliančią savivalę ir pažadėjo kreiptis į JT, ESBO, Europos Tarybą, UNESCO ir EŽTT reikalaudama įvertinti šį precedento neturintį žodžio laisvės pažeidimo atvejį ir imtis priemonių žurnalistų teisėms užtikrinti.

  Estija — vienintelė Baltijos šalis, turinti visavertę naujienų agentūros Sputnik redakciją ir biurą. Komandą sudaro 35 žmonės, iš jų 33 yra Estijos piliečiai, dirbantys pagal darbo sutartis su MIA "Rossija segodnia". Agentūros mėnesinės mokesčių įmokos į Estijos biudžetą siekia beveik 30 tūkstančių eurų.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Rusijos URM pareiškė, kad situacija aplink Sputnik Estiją kelia pasipiktinimą
  JAV demokratų partija paragino vengti RT ir Sputnik
  Sluckis tikisi, jog Sputnik Estija situacija išsispręs
  Rusijos Valstybės Dūma pakomentavo JAV rekomendacijas dėl RT ir Sputnik
  Tegai:
  Estija, Sputnik, Europos Taryba

  Svarbiausios temos