10:21 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija ir Ukraina pagaliau susitaria dėl dujų tranzito sąlygų, susitarimu numatyta atsisakyti naujų pretenzijų, atšaukti ieškinius ir apie 2,9 milijardo JAV dolerių išmoka

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Rusija ir Ukraina susitarė dėl dujų tranzito sutarties sąlygų, pranešė RIA Novosti su nuoroda į "Gazprom" atstovą.

  Dujų tranzitas per Ukrainą 2020 metais sudarys 65 milijardus kubinių metrų, o 2021–2024 metais — 40 milijardų, sakė "Gazprom" vadovas Aleksejus Milleris.

  Šalių pasirašė susitarimų protokolą dėl dujų tranzito per Ukrainos teritoriją pratęsimo ir abipusių reikalavimų išsprendimo.

  Savo ruožtu Ukrainos energetikos ministras Aleksejus Orželis pažymėjo, kad padidės dujų tarifas, nes sumažės tiekimo apimtys. Agentūros šaltinis teigė, kad Rusijos pusė siūlė 35 milijardus kubinių metrų, tačiau pavyko susitarti dėl 40.

  Susitarime numatyta atsisakyti naujų pretenzijų, atšaukti ieškinius ir išmokėti apie 2,9 milijardo dolerių išmoką, kurią priteisė Stokholmo arbitražo teismas.

  Be to, "Gazprom" ir "Naftogaz" pasirašys susitarimą dėl abipusių pretenzijų pagal esamas sutartis sureguliavimo.

  Europos Komisija, įgyvendindama naują susitarimą dėl bendradarbiavimo dujų srityje, garantuoja tranzito atitiktį ES standartams, Ukrainos pusė garantuoja reguliatoriaus nepriklausomumą, tranzito užsakovo interesų apsaugą, tarifų nustatymo nuspėjamumą ir ekonominį pagrįstumą.

  Dabartinė sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą nustoja galioti šių metų pabaigoje. Maskva ir Kijevas ilgą laiką negalėjo susitarti dėl būsimo susitarimo sąlygų. Derybos vyko trišaliu formatu, dalyvaujant Europos Komisijai.

  Rusija ne kartą siūlė vieningą tranzito klausimo sprendimą — vienu metu išspręsti bylinėjimąsi ir dujų tiekimą.

  Dar šia tema

  Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę
  Rusijos energetikos ministerija įvertino "Gazprom" ir "Naftogaz" derybas
  Apie dujas, asilus ir sunkias akimirkas: pagrindinės Putino spaudos konferencijos temos
  Tegai:
  Gazprom, Ukrainos "Naftogaz", dujų tranzitas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos