15:08 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas Johnas Gordonas pažymi, kad dėl to JAV artilerija tapo mažiau efektyvi, o Rusijos artilerijos efektyvumas išliko tas pats. Rusija yra ginkluota galingomis haubicomis, daugkartinėmis raketų sistemomis ir balistinėmis raketomis

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Analitikos centro "RAND Corporation" tyrėjai padarė išvadą, kad JAV kariuomenės lauko artilerija nusileidžia rusiškiems ginklams, rašo Amerikos žurnalas "National Interest".

  Straipsnyje teigiama, kad nuo 2000-ųjų pradžios Pentagonas pradėjo koncentruotis į kovą su sukilėliais. Operacijose, susijusiose su mažais būriais Irake ir Afganistane, vietoj artilerijos kaip pagrindinis ugnies palaikymo šaltinis buvo naudojami orlaiviai ir sraigtasparniai.

  Tai lėmė, kad amerikiečių artilerininkai pradėjo įgyti mažiau patirties nei prieš 2001 metų rugsėjo 11 dieną įvykusį teroristinį išpuolį.

  Ekspertas Johnas Gordonas pažymi, kad dėl to JAV artilerija tapo mažiau efektyvi, o Rusijos artilerijos efektyvumas išliko tas pats. Rusija yra ginkluota galingomis haubicomis, daugkartinėmis raketų sistemomis ir balistinėmis raketomis.

  Tuo tarpu Rusijos kariuomenė gali smogti priešo pozicijoms nemažu atstumu, naudodama daugkartinio paleidimo raketų sistemą "Smerč", kurios nuotolis yra apie 100 kilometrų, ir raketų sistemą "Iskander", galinčią iššauti apie 400 kilometrų atstumu, kai 155 mm haubicos "Paladin" šaudymo nuotolis apie 32 kilometrai.

  Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas Iskander
  © Sputnik /
  Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas "Iskander"

  Dar šia tema

  "Neaiškios NATO pratybos": koks yra Baltijos vaidmuo "priešakinėje pozicijoje"
  Kam ir kodėl reikalingas pasaulinės nusiginklavimo sutartinės bazės irimas?
  Spaudimo Rusijos Federacijai poveikis: visos raketų brigados perėjo prie "Iskander-M"
  "Gynėjų" išsilaipinimas: amerikiečiai užgrobs Lietuvos aerodromą

  Svarbiausios temos