16:41 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prekybos rūmų Rusijoje vadovas ragino palengvinti vizų režimą ir skatinti tarp šalių įvairius mainus: kultūrinius, švietimo ir verslo

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Kai kuriais atvejais studentams iš Rusijos buvo atsisakyta išduoti vizas studijuoti JAV, RIA Novosti sakė Amerikos prekybos rūmų (AmCham) Rusijoje vadovas Aleksis Rodzianko.

  "Mes labai kenčiame nuo šio vizų karo tarp Valstijų ir Rusijos. Yra pavyzdžių, kai abi šalys atsisako išduoti vizas. Abi pusės tam tikru būdu įžeidinėja viena kitą. Asmeniškai aš susidūriau su tuo, kad studentams nebuvo leista studijuoti JAV", — sakė jis.

  "Apskritai, studentams ir toliau išduodamos vizos, tačiau tiems, kurių tėvai turtingai gyvena Rusijoje — ne. Galbūt taip nutinka, kai įtariama, kad tėvų pajamos yra abejotinos kilmės. Tačiau neaišku, dėl kokios priežasties turėtų nukentėti jų vaikai", — tęsė jis.

  Rodzianko pripažino, kad visa tai matyti yra liūdna. "Mes tikimės, kad viena iš rekomendacijų, kurias pateiks verslo "kapitonai" — palengvinti vizų režimą ir skatinti tarp šalių įvairius mainus: kultūrinius, švietimo ir verslo", — sakė jis. Pirmasis verslo "kapitonų" susitikimas Rusijoje ir JAV, pasak jo, gali įvykti "SPIEF-2020".

  JT Generalinės Asamblėjos sesijos metu Jungtinės Amerikos Valstijos neišdavė vizų 18 diplomatų iš Rusijos, įskaitant delegacijų narius, dirbančius organizacijos Pirmajame ir Šeštajame komitetuose, kurie atitinkamai sprendžia nusiginklavimo ir teisinius klausimus. Šiuo atžvilgiu pirmasis Rusijos Federacijos atstovo pavaduotojas organizacijoje Dmitrijus Polianskis pasiūlė perkelti Pirmojo komiteto sesijas iš Niujorko į Vieną ar Ženevą, atsižvelgiant į JAV vizų politiką.

  Dar šia tema

  Ekspertas: po "Brexit" Baltijos šalims nereikia papildomų burnų
  Rusijos ambasadorius Estijoje siūlo išplėsti transporto ryšius su Sankt Peterburgu
  Ukrainietis mėgino išvežti vietnamiečių migrantą iš Lietuvos
  Tegai:
  viza, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos