04:01 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Atlikus išsamų tyrimą, pavojingų pasekmių, kurias galėtų sukelti dujotiekio tiesimas, nenustatyta

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Dujotiekio "Nord Stream-2" tiesimas žiemos metu nekels rimtos grėsmės aplinkai, nes darbai nebus vykdomi ilgai ir ribotoje vietoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos federalinę jūrų ir hidrografijos agentūrą.

  Agentūra paaiškino, kad patvirtinta atitinkama "Nord Stream-2" vamzdžių tiesimo žiemą programa.

  Tarnyba aiškina, kad ketinama nutiesti dujotiekį Vokietijos ekonominėje zonoje galutiniame 16,5 kilometro ruože. "Tam numatomas 10 dienų laikotarpis. Pratęsimo poreikis susijęs su užsitęsusiu procesu už Vokietijos ekonominės zonos ribų", — rašo tarnyba.

  Vandens paukščių žiemojimas prie Vokietijos krantų buvo kliūtis tiesiant vamzdyną žiemos mėnesiais.

  "Atlikusi išsamų tyrimą, tarnyba nenustatė pavojingų pasekmių, kurias galėtų sukelti vamzdžių tiesimas. Tai ypač patvirtina faktas, kad tiesiantys vamzdynus laivai judės labai lėtai (nuo 3 iki 5 kilometrų per dieną), todėl negatyvus poveikis dėl riboto segmento ilgio ir darbo laiko bus labai nedidelis", — sprendimą pateisino agentūra.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas. Ukraina priešinasi "Nord Stream-2", nes baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel, komentuodama sankcijas, teigė, jog "skelbia JAV karą".

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Vokiečių laikraštis: Berlynas yra tikras dėl "Nord Stream-2" projekto
  Puškovas pakomentavo "Nord Stream-2" statybų sustabdymą
  Tegai:
  ekologija, žiema, Vokietija, Nord Stream-2 statyba

  Svarbiausios temos