01:30 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos tiltas į Krymą (46)

  Iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Neteisėtas asmenų pervežimas per Ukrainos valstybės sieną", kuriuo numatyta iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ukrainos prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą atvykus pirmajam traukiniui į Krymą iš Sankt Peterburgo, praneša RIA Novosti.

  "Krymo prokuratūra užregistravo baudžiamąją bylą dėl to, kad keleivinis traukinys Sankt Peterburgas – Simferopolis per Kerčės tiltą kirto Ukrainos valstybės sieną", — pranešė Ukrainos prokuratūros spaudos tarnyba "Telegram" kanale.

  Iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį "Neteisėtas asmenų pervežimas per Ukrainos valstybės sieną", kuriuo numatyta iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

  Geležinkelio eismas Krymo tiltu atidarytas gruodžio 23 dieną. Vladimiras Putinas asmeniškai pravažiavo traukiniu "Tavria" iš Kerčės į Tamanę, o po to davė komandą išsiųsti pirmąjį keleivinį traukinį į pusiasalį iš Sank Peterburgo Maskvos geležinkelio stoties. Šį rytą jis kirto Kerčės sąsiaurį ir atvyko į Sevastopolį.

  Tuo tarpu iš Maskvos stoties iš Maskvos į Simferopolį išvyko pirmasis traukinys, kurio atvykimas į galinę stotį numatomas ketvirtadienį, 08:50 val. vietos laiku.

  Geležinkelio susisiekimas su Krymu per Ukrainą buvo nutraukta 2014 metais. Kaip Krymo ir Sevastopolio valdžia ne kartą pažymėjo, Krymo tilto geležinkelio dalies atidavimo eksploatuoti metu bus panaikinti visi transporto apribojimai, o pusiasalis taps ištisus metus veikiančiu kurortu. Be to, patys Krymo gyventojai traukiniais gali patekti į kaimyninę Krasnodaro teritoriją arba Rostovą prie Dono. Pavasarį ir iki 2020 metų turizmo sezono pradžios planuojama atidaryti maršrutus iš kelių kitų Rusijos regionų.

  Anksčiau vadinamasis Ukrainos prezidento atstovas Kryme Antonas Korinevičius teigė, kad valdžia tikrai reaguos į geležinkelio transporto eismą tiltu per Kerčės sąsiaurį.

  Pirmasis keleivinis traukinys iš Sankt Peterburgo atvyko į Sevastopolį >>

  Anot Kijevo valdžios, patekimas į Krymo teritoriją už Čongaro, Kalančako ir Čaplinkos kontrolės punktų ribų pažeidžia Ukrainos įstatymus.

  Maskva, savo ruožtu, ne kartą priminė, kad tiltas į pusiasalį buvo pastatytas visiškai teisėtai, nes Krymas, remiantis 2014 metų referendumo rezultatais, yra Rusijos dalis, todėl Ukrainos teiginiai yra nepagrįsti.

  Temos:
  Rusijos tiltas į Krymą (46)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma pakomentavo JAV rekomendacijas dėl RT ir Sputnik
  Ketveri metai per 150 sekundžių: vaizdo įrašas apie Krymo tilto statybas
  Ukrainiečių bendruomenė Krymo tiltą pavadino pamoka Kijevui
  Tegai:
  laisvės atėmimas, Ukraina, baudžiamoji byla

  Svarbiausios temos