01:45 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Įstatyme rašoma, kad esant dideliems kainų svyravimams elektros energijos rinkoje, nacionalinė komisija, įgyvendinanti valstybinį reguliavimą energetikos ir komunalinių paslaugų srityse, turi teisę nustatyti maksimalias kainas

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė įstatymo "Dėl elektros rinkos" pakeitimus, pagal kuriuos draudžiama importuoti elektrą iš Rusijos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos prezidento spaudos tarnybą.

  "Įstatyme nustatytas draudimas parduoti ir (arba) tiekti iš Rusijos Federacijos importuojamą elektros energiją (pagal dvišales sutartis ir dienos rinkoje). Taip pat Ukrainos ministrų kabinetas turi teisę atšaukti šį draudimą jo nurodytam laikotarpiui, kad būtų išvengta ekstremalių situacijų vieningoje Ukrainos energetikos sistemoje", — sakoma pranešime.

  Įstatymas taip pat numato, kad esant dideliems kainų svyravimams elektros energijos rinkoje, Nacionalinė energetikos ir komunalinių paslaugų valstybinio reguliavimo komisija turi teisę nustatyti maksimalias kainas šioje rinkoje "dienai į priekį" su tinkamu pagrindimu.

  Be to, Nacionalinė energetikos ir komunalinių paslaugų valstybinio reguliavimo komisija suteikia teisę laikinai nustatyti elektros energijos tiekimo tarifą gamintojams, kurie kogeneracinėse jėgainėse vykdo kombinuotą elektros ir šilumos energijos gamybą.

  Ukrainos parlamentas gruodžio 4 dieną priėmė įstatymą, pagal kurį dvišaliais susitarimais buvo uždrausta importuoti elektrą iš Rusijos.

  Ukraina nutraukė elektros energijos importą iš Rusijos 2015 metų rugsėjį. Rada leido importuoti elektrą pagal dvišalius susitarimus iš Rusijos ir Baltarusijos, o spalio pradžioje Ukraina atnaujino elektros importą iš Rusijos pagal tokius susitarimus.

  Dar šia tema

  Zelenskis įvertino galimybę sudaryti dujų tranzito sutartį
  Zelenskis Rusijos žurnalistams pasakojo apie susitikimą su Putinu
  Tegai:
  elektros energijos importas, elektros energija, Rusija, Ukraina, įstatymas, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos